Skremmern skrev:
Nei, ikke bedre, synes jeg. Men på FP brukes de veldig bevisst, synes jeg. Hvis mitt poeng var å ta Elin, måtte jeg nok ha tydd til noe helt annet enn en lattersmiley. Jeg synes den var veldig forklarende og tydelig demonstrerte at jeg synes det hun skrev var bullshit. Tulling-bemerkningen så jeg også forbi, og til og med spøkte om.
Men så fortsetter hun med "En gang tulling, alltid tulling. Some things never change...." og "Gud, kan du ikke bare slappe av litt da.... Virker som om du er på høyoktan hele tiden. Calm down...." Jeg prøver å diskutere sakens kjerne videre, men blir rødprikket når jeg kommer med saklige spørsmål. At Elin fortsetter med å være "noshow" i tråden, ergret meg, derfor terpingen. ! :speiderløfte:
Du glemmer å nevne din egen rødprikk, som du sendte før jeg prikket deg tilbake. Du og jeg har aldri vært spesiellt på nett, og kommer aldri til å bli det, men derfra til det å ALLTID lete etter ting du kan henge deg opp i i mine innlegg er ganske frustrerende fordi du har en hærskare av fans som støtter deg uansett om du bruker smileys eller tekst for å vise hva du synes, og selv om du er aldri så ufin. Jeg kan leve med det, men det blir ødeleggende for debatten fordi HI ba om råd. Jeg ga råd fordi jeg ser at min restaurant-taktikk fungerer.
På mitt barn. Kanskje det fungerer på HI's barn også?
Jeg ønsket å bidra fordi jeg stor glede av å ta med mitt barn og andres barn på restaurant. Det fungerer ALLTID helt fint de gangene jeg gjør det. Kanskje jeg har vært utrolig heldig med barna jeg har hatt med og derfor ikke har sammenligningsgrunnlag? At vi dessutem ikke går på restaurant før vi har snakket om hvilke kjøreregler som gjelder osv....? Ja,selvfølgelig.... men jeg ser samtidig nok ,både privat og på jobb, av svært dårlig barneoppdragelse og fullstendig mangel på barnaoppdragelse, så JA det finnes de som sikkert synes de veloppdratte barn fordi de rett og slett finner seg i at barna oppfører seg dårlig. Uten grensesetting, uten tydelige beskjeder, hvor barna regjerer, ikke foreldrene. Jeg ser ikke for meg at de barna er veldig lite hyggelige å ha med på restaurant eller andre steder der andre folk samles i sosiale settinger.
...og ja, selv om jeg bare har ett barn, så forstår jeg at søsken kan oppføre seg HELT forskjellig, også på restaurant. Da får man forsøke å tydeliggjøre kjørereglene for villstyringen såpass nøye at også han/hun i utgangspunktet skjønner hva som gjelder, og fungerer det ikke så må det selvfølgelig få konsekvenser (forlate restauranten, ikke få dessert og gjøre det klart for villstyringen at det ikke blir flere restaurant-besøk i nærmeste fremtid og at hans/hennes oppførsel ødelegger for resten av familien).
Ferdig med denne tråden. Det blir meningsløst for meg å si noe mer, for det blir bare møtt med hån og tidvis mobbing uansett.
Alle mot Elin er lite fruktbart for å få tips på hvordan man skal få det hyggelig med barna sine på restaurant uansett antall og alder .
Dessuten kan ikke hverken McDonalds eller Peppes kalles restaurant... muligens spisested, men neppe restaurant.