My
33k innlegg
Jeg rakk Clas Olsson 10 min før stengetid lille julaften et år, da juletrelysene viste seg å ha tatt kvelden (før kvelden).
Malama skrev:Er det typisk at sånne dyre ting går til jul?
Jeg fortalte en kollega at vi må kjøpe ny vaskemaskin i dag, og hun kvitterte med at de må kjøpe ny komfyr. Å bære uten vaskemaskin er meget upraktisk, men det blir litt kjip middag i jula uten komfyr.
Millen skrev:Ikveld ser jeg på Hjelp,det er juleferie på Tv3.
zinatara skrev:Fikk mail i dag om at guttungen skal ha hjemmedag i mat og helse på mandag og at han da må bake noe tradisjonell norsk julebakst. Jeg må innrømme at jeg syns det er litt travelt når de legger sånt såpass tett oppi jula. Men det er vel muligens en løsning når det er vanskelig å få ting til å gå opp på skolen.
apan skrev:Havreflarn er også ganske lett så lenge han kan betjene ovnen. Man må følge nøye med for de svir seg lett.
Nenne skrev:Havreflarn er slettes ikke lett!I går så endte forsøket med at jeg satte gryta i vasken for avkjøling og etterfølgende kasting av hele greia og så skulle mannen hjelpe til og kaste for meg. Men da var det jo ikke blitt kaldt! Så den hjelpa endte i at posen til matsøpla revna og alt rant ut over og mannen brukte en god halvtime på å skrubbe både søppelposeholder, skapet og vasken, mens jeg ble så forstyrra av hele greia at jeg doblet sukkermengden i berlinerkransene i rein forvirring og måtte doble alle andre ingredienser, noe som medfører ekstra eggekoking og romtemperering av smør og alt med seg. Så da deigen omsider var klar og kjøkkenet nedvasket var vi så slitne at det ikke ble noe kakebaking i det hele tatt i går. Så nei for tenk, havreflarn er IKKE lett.
apan skrev:
Hm. Jeg tror kanskje du bruker en annen oppskrift enn meg? Jeg rører sammen kaldt. Det er bare smøret som er smeltet.
Nenne skrev:Jeg greier meg vanligvis rimelig godt på kjøkkenet, men i går gikk alt galt og så kommer du her og påstår at det er så lett at det kan man overlate til barna.DET var dråpen altså.
zinatara skrev:Fikk mail i dag om at guttungen skal ha hjemmedag i mat og helse på mandag og at han da må bake noe tradisjonell norsk julebakst. Jeg må innrømme at jeg syns det er litt travelt når de legger sånt såpass tett oppi jula. Men det er vel muligens en løsning når det er vanskelig å få ting til å gå opp på skolen.
veobra skrev:Hva med risboller? Det er tradisjonelt nok for meg. Husker ikke alder, men de fleste vil trenge godt med hjelp for å bake så mye.
Disse er veldig gode, deler av delfiafettet er erstattet med smør. De ble laget i mat og helse på barneskolen hos oss.
https://www.nrk.no/mat/risboller-1.14326405
zinatara skrev:Risboller blir ofte ikke spist hos oss, så må finne på noe annet. Mannen har avspasering, så det kan bakes i stekeovnen. Jeg syns bare det er enda en ting som må handles inn og tilrettelegges for rett før jul og min frustrasjon er kanskje mer et symptom på at jeg er sliten for tida. Men det går nok bra.
Logg inn for å svare i denne tråden.