Her er gjerne mars måneden for de store snørekordene, så absolutt ingen vårmåned nei.

Fordelen er at vi ikke har noen forventninger om det heller, så vil slipper å bli like skuffet hvert år slik folk blir andre steder (der hvor de husker det herrens år nittenpilogbue da folk satt ute i t-skjorte den 12.mars, og det ble aldri kaldt igjen etter det, og har gruffet over snø i mars og april hvert eneste år siden, når det har vært normalt

).
Men akkurat nå er det fint og kaldt (men ikke for kaldt) her, med ren og hvit snø, og jeg skulle ønske det kunne vare leeeenge! Men dessverre er det meldt plussgrader og regn igjen neste uke, så da er det vel tilbake til hålkehelvetet igjen.

Hvis det hadde vært vår skulle jeg med glede tatt imot både regn og hålke. Men jeg vet jo at vi ikke engang er halvveis gjennom vinteren enda, så det er bare bortkastet med smelting nå, når det uansett kommer til å fryse på og snø igjen mange ganger heretter.