Polyanna
78k innlegg
Fantastisk, Strå!
Chablis skrev:Den nye og fantastiske kontaktlæreren til Chablisbarnet. Endelig blir han hørt og ting tas tak i.
Syrinx skrev:Det ringte på døra sånn i 9-tiden i dag. Jeg hadde sovesveis og morgenkåpe, men åpnet nå likevel. Der ute sto en venninne med et wienerbrød i hver hånd. "Wienerbrødfrokost!" Så da var det på med kaffien og å lage hver sin skål med eplebiter og (sukkerfri) vaniljesaus for å nulle ut wienerbrødkaloriene. Herlig skravlebesøk i tre timer ble det. Hvilken start på dagen!!!
Så fantastisk! Her har vi også hatt en slik forvandling av livssituasjonen til et barn i overgangen til ungdomsskolen, der tidligere "venner"/mobbere ble plassert i andre klasser. Flere fysiske plager har forsvunnet, som hodepine, kvalme og søvnproblemer. Nå, et stykke ut i 9.trinn, er hennes største bekymring at de snart er halvveis i ungdomsskolen allerede, og hun har ikke lyst til at de skal være ferdige så fort.Malama skrev:At jeg i morges kom til å tenke på at guttungen ikke er mandagssjuk lenger. En eller annen gang har det sluttet. Han har ikke vært det på ungdomsskolen, og egentlig avtok det vel i løpet av 7. Klasse med den fantastiske lærerne de hadde da.
Mandagssjuka besto av vondt i hodet ut magen. Og var psykisk betinget basert på mobbingen som startet da han var 4 år gammel. Det gikk i bølger oppgiennom til det tok slutt sånn mer eller mindre i 7. Klasse. Nå er han ikke lenger i klasse med den eleven etter at de begynte på ungdomsskolen, og mobbingen har dessuten tatt slutt, og gutten er ikke lenger sjuk hver mandag morgen!
Love it!
(livet ellers er ikke akkurat rosenrødt, synes jeg. Men dette, akkurat dette gir meg så stor glede ar jeg holder ut et ekstra tak i mye av det andre som skjer akkurat nå)
Logg inn for å svare i denne tråden.