Karamell skrev:
Dette var oppe allereie kring dei første oppslaga.
Karamell skrev:
Media har vært veldig "ute" etter Støre, som en "riking med gamle penger - ingen skikkelig arbeiderpartifyr" (Må jo si meg enig i at Støre er utenfor arbeiderklassen, og det gjelder jo de fleste i AP, men det er ganske usmakelig hvordan media bygger opp under det) Vet at mange irriterer seg over Støre, jeg irriterer meg mest over spindoktorene til AP. Synes AP gjør mye bra, men får overraskende lite kreditert på det.Karamell skrev:
Karamell skrev:
Karamell skrev:Lenken fungerer hos meg, men de over her sider det stemmer.
Det handler om at en tidligere NRK journalist som har arbeidet frem økonomisk dritt hos Støre ikke publiserte noe om Erna/Sindre og at han nå er Høyres/Ernas pressesjef. Vanskelig å sitere fra Tiktok.
Malama skrev:fungerte ikke hos meg, men kanskje fordi jeg ikke har noe tiktok konto?
Karamell skrev:Lenken fungerer hos meg, men de over her sier det stemmer.
Det handler om at en tidligere NRK journalist som har arbeidet frem økonomisk dritt hos Støre ikke publiserte noe om Erna/Sindre og at han nå er Høyres/Ernas pressesjef. Vanskelig å sitere fra Tiktok.
Input skrev:Det stemmer det. Jeg skrev noe om det her inne for ikke lenge siden, men mulig det var i en annen tråd.
Karamell skrev:Mener man kan se det i nettleseren uten konto, ser at jeg selv ikke er innlogget her på PC-en.
Strå skrev:Jeg vet jo at det er feil, men det etterlatte inntrykket sitter litt for godt fast.
Input skrev:Hvordan vet du egentlig at det er feil?
Akkurat som alt annet kan kritiseres, må vi også kunne kritisere pressen. Uten å bli beskyldt for å være konspiratorisk.
LaBanga skrev:Ja, tatt i betraktning at Sindre Finnes fikk holde på i hele åtte år og trade aksjer i mens Erna var statsminister uten at pressen gikk lengre i å undersøke det, bør kunne kritiseres. De var jo på sporet noen ganger, men forfulgte det ikke. Og ikke ringte det noen bjeller hos verken Sindre eller Erna heller, tydeligvis.
LaBanga skrev:Selv tenker jeg at når en som Støre faktisk velgere Ap som sitt parti, så har han alt annet enn egen personlig vinning i mente. Han tror på ideologien og prosjektet, akkurat som Olof Palme gjorde det. Han kom jo også fra en rik familie.
Ja, samme som N.Tangen som måtte betale (gi opp aksjer, ha en kostnad med) for å bli leder for oljefondet. Hvis du er så gira på en jobb/oppgave at DU betaler for å få den, så er du iherdig altsåsindrome skrev:Takk, LaBanga! Jeg tenker akkurat det samme og at det må da være en styrke for AP sin politiske ideologi at han (av noen omtalt som mer Høyre enn Høyre selv) ikke er en Høyremann. Men jeg har følt meg veldig alene om de tankene frem til nå.
LaBanga skrev:...
Selv tenker jeg at når en som Støre faktisk velgere Ap som sitt parti, så har han alt annet enn egen personlig vinning i mente. Han tror på ideologien og prosjektet, akkurat som Olof Palme gjorde det. Han kom jo også fra en rik familie.
Men det som er rart, er ikke at akkurat denne journalisten som Høyre hyret inn i sin stab ikke gravde i Høyre-folks eller andre politikeres finanser. Det som er rart, er jo at ingen andre journalister eller mediehus har gjort det før nå. At ingen tenkte tanken på at kanskje andre politikere burde gjøre noe med sine aksjer, når Jonas til slutt tok dem ut av fond og satte dem i banken. Eller at ikke politikere heller tenkte tanken om at dette var noe de burde tenke nøye over. Men det er jo selvfølgelig veldig lett å være etterpåklok også da.
Logg inn for å svare i denne tråden.