L'invitée skrev:Ooops. Beklager. 🙂
Claire
9,7k innlegg
L'invitée skrev:Ooops. Beklager. 🙂
Mjau skrev:Det eneste med prikkene jeg syns er litt dumt akkurat nå er at det er tungvindt å "svare" på en prikk. Det skulle vært en responsknapp ved siden av hver prikk på listen som man kunne trykket på for å takke, evt for å ikke takke og.
Han mange jeg vil takke nå egentlig, men det er så tungvindt når man må gjøre mange vendinger for hver prikk.
Mulig dette var litt uklart skrevet nå, men noen som skjønner hva jeg mener? Hadde vært veldig greit syns jeg da.
Tito skrev:Det er vel heller måten man sier det på.
alfaCharlie skrev:... eller hva man sier.
rine skrev:Jeg vil si at det har med hva man sier, hvordan man sier det og hvem som sier hva til hvem å gjøre. :oppklarer:
alfaCharlie skrev:Ute på kjepphesttur igjen, ser jeg? 😛
rine skrev:Jeg vil si at det har med hva man sier, hvordan man sier det og hvem som sier hva til hvem å gjøre. :oppklarer:
Tito skrev:
Det har selvsagt noe å si hvilken mening man ytrer, men det har veldig mye å si hvordan man sier det og hvem som leser det. Noen har en tendens til å lese mer inn i ting enn det som faktisk står der, feiltolke, vri på ting osv.
smilefjes skrev:For eksempel er det ikke alle som skjønner at jeg ofte er innmari morsom. Rart.
smilefjes skrev:For eksempel er det ikke alle som skjønner at jeg ofte er innmari morsom. Rart.
Tito skrev:
Det har selvsagt noe å si hvilken mening man ytrer, men det har veldig mye å si hvordan man sier det og hvem som leser det. Noen har en tendens til å lese mer inn i ting enn det som faktisk står der, feiltolke, vri på ting osv.
Irma skrev:Jeg synes ofte at folk som klager på at de blir feiltolket har forbausende lite vilje til å se at man faktisk er uklar når man skriver. Dersom man føler at man blir feiltolket synes jeg det er en god idé å ta en runde på hvordan man formulerer seg. Den som avgir budskapet har etter min mening det største ansvaret for å gjøre seg forstått. Man kan faktisk ikke skrive "Utlendinger stinker hvitløk" hvis man mener "Den ene naboen min stinker hvitløk". For eksempel.
Millivilli skrev:Hoho. Artig å lese prikkekommentarene. Hadde vært interessant å sett diskusjonen som provoserer sånn.
HP skrev:Her er forresten de siste 25 røde prikkene gitt på FP:
- "
"
- "Såsåså...
"
- "MAKAN!"
- "prøvde bare å være behjelpelig"
- "Du er nesten sjarmerende ignorant"
- "."
- "Ansvarsfraskrivelse er en fin ting.
"
- ":sinna:"
- "Hva misforsto jeg? At hun prater om insekter og katter som likt? At hun synes det er greit å prate om å plage dem? Det er like lite usaklig å reagere og motdiskutere på det, som noe annet."
- "Det er da mange ikke-kristne som har samme syn, og nei, jeg er ikke en av de."
- "Usaklig og du har dessuten tydeligvis misforstått en hel del."
- "Helt usaklig."
- "
"
- "Dette synes jeg er utrolig unødvendig. Jeg har beklaget at jeg ikke ser annet enn det du skriver allerede."
- "Gratulerer. Du er vinner av min første røde prikk noensinne."
- "Smakløst."
- "Djiiises! En slik kommentar bidrar ikke akkurat til at store mennesker føler seg bedre.
"
- "."
- "Bedre å være slem enn "kort"."
- "Du er alltid så frekk og ekkel i innleggene dine og det er slett ikke noe kjekt på et forum. Man trenger slett ikke alltid være enige, men du kan godt roe ned gemyttet ditt for du er tverr og sur og man får ikke noe godt inntrykk av deg."
- "Takk for svar! 🙂"
- "Er denne vanskelig å forstå?"
- "
"
- "..."
- "det er lov å spore av."
Claire skrev:Stikkord: katter og høflighet. 😀
Electronica skrev:Er det forresten bedre å være slem enn "kort"? 😕
Logg inn for å svare i denne tråden.