Iset skrev:Virkelig? Uansett hva det gjelder?
Nei, ikke uansett hva det gjelder. Men akkurat denne episoden kan jeg ikke si jeg blir opprørt over, nei.
Iset skrev:Virkelig? Uansett hva det gjelder?
Iset skrev:Nei, du har helt rett. Det er bare manglende bilsikring som kan drepe eller skade barnet.
Perhonen skrev:Jeg leste ganske nylig at barnedødeligheten på 50/60/70 tallet lå på ca 60000 barn i året. 60000 barn, det er mange. Og når jeg ser tilbake på egen barndom og folk jeg kjente så var det faktisk veldig mange som mistet barn i ulike typer ulykker. (antar barn det her er snakk om er fra 0-18 år)
Blondie skrev:Nei, ikke hva de vil. Overgrep og vanskjøtsel hadde nok fått meg til å ta en bekymringstelefon også. Jeg synes også det er uansvarlig å ikke sikre barna forsvarlig, men jeg klarer bare ikke å engasjere meg så mye som mange her gjør.
Blondie skrev:Hva naboen gjør føler jeg ikke at jeg har noe med...
Nora H skrev:Ja, det er mye man kan bli drept av. Man kan bli påkjørt i et fotgjengerfelt også.
safran skrev:Lukke øynene for andres elendighet? Sjarmerende.
Blondie skrev:Det er vel der vi er uenige.At andre er uopplyste og ignorante føler jeg ikke at er mitt bord. Hvis nevnte nabo derimot spør meg om råd om sikring av barn i bil så svarer jeg selvsagt. Det er den vekkelses-mentaliteten og "herregud, hva folk gjør!"-innstillingen som får meg til å bli helt matt.
Blondie skrev:Det er den vekkelses-mentaliteten og "herregud, hva folk gjør!"-innstillingen som får meg til å bli helt matt.
Nora H skrev:Ja, det er mye man kan bli drept av. Man kan bli påkjørt i et fotgjengerfelt også.
Iset skrev:
Nora H skrev:Huff, helt enig. Kan dere ikke se at folk kan ha sine grunner? Dere er så fordømmende.
Du har linket til pollen. Var det meningen?rine skrev:Jeg synes at jeg (til slutt) kom med et godt eksempel på hva jeg mente om saken. Ser nå at jeg aldri fikk noe svar, noe som gjør meg enda mer overbevist om at det var et godt argument.
Se her
him skrev:Du har linket til pollen. Var det meningen?
AnnKi skrev:Hvor i all verden har du disse tallene fra?
http://www.ssb.no/emner/03/00/sa94/del-ii-2.pdf
Jeg greier heller ikke hisse meg over dette (når sant skal sies er det svært sjeldent jeg hisser meg). Jeg er opptatt av sikring i bil. Jeg deler min kunnskap dersom jeg blir spurt, eller det faller seg naturlig. Ellers er jeg altfor konfliktsky til å løp rundt å blande meg inn i alle situasjoner. I likhet med de fleste har jeg mine kampsaker. Jeg mener sikring av barn er svært viktig, og blir oppgitt når jeg ser barn som ikke er skikkelig sikret i bil, men dette er ikke en av mine kampsaker. Jeg passer mitt, andre sitt. Observerer jeg noen jeg kjenner som ikke har barna sikkret så nevner jeg det nok, om enn bare i en litt syrlig bisetning.
rine skrev:Det er den typen "engasjement" som gjør meg helt matt. Jeg ville ha grepet inn hvis jeg så at naboen slo sønnen sin, eller at en treåring satt alene på lekeplassen kl.11 på kvelden. (Noe jeg forøvrig har gjort.) Har derimot ikke grepet inn når naboen lar sønnen sitte framme i bilen (tror han har bilbelte da?) fra postkassene til huset. Det handler om nyanser i mine øyne.
Er
Jeg er ikke enig i eksemplet ditt. Du sammenligner det å hoppe på trampoline med det å sitte usikret i bil. Jeg mener at det å hoppe på trampoline gir en positiv gevinst (man kan bla få en bedre oversikt over naboen hage - har jeg hørt.rine skrev:Innlegget mitt står nest nederst på siden. 🙂
Logg inn for å svare i denne tråden.