En ganske så usikker og sjenert jente, som ikke trodde hun hadde noe som helst å stille opp med. Sa ingenting i timene, for det som kom ut ville sikkert være fryktelig dumt likevel.
Jeg ante ikke hvem jeg var. Følte meg så annerledes, og stakk meg ut ved å være veldig høy allerede fra 12-års alder. -Helt forferdelig for en som bare vil forsvinne i mengden.
Så jeg havnet i "restegjengen" med en blanding av nerdejenter, kunstnere og innvandrere som ikke kunne så godt norsk. Godhjerta jenter, men jeg følte meg ikke hjemme der heller siden jeg verken var kunstnerisk eller belest. Jeg spilte i korps og elsket det uforpliktende samværet, og elsket å sitte på rommet mitt og skrive til ørtogfjerti brevvenner. Der kunne jeg øse ut alt som var inni meg av underfundigheter, tanker, humor - og intelligens. For jeg var ikke dum, jeg bare ante ikke hvor jeg passet inn. Og da er det umulig å konsentere seg om skolen. Lære om historie? Lære om hvem kjente folk var? Jeg visste jo ikke engang hvem jeg selv var.
MEN - jeg hadde én bestevenninne oppi alt dette, vi hang sammen i tykt og tynt, og er nære venner fremdeles. Vi var også ute og festa omtrent hver helg, for jeg oppdaga at jeg turte å snakke med folk i fylla. Alle vet jo hvor vellykka det er.... :-P Oppdaget også at jeg hadde ganske så draget på gutta, men turte ikke noe mer enn å kline i fylla. Turte ikke ha kjæreste, da ville han jo oppdage hvor lite annet enn utseende jeg var.
Kunne fortsatt og fortsatt. 😮 Tiår senere fant jeg ut hva som feilet meg:
Jeg var (og er!) INTROVERT!
Men ikke lenger en sjenert en!!
