Jeg lurer på hva som skjer med blomstene på Slottsplassen. Jeg var innom der (igjen) torsdag kveld. Da var det en blanding av friske blomster, råtnende blomster, flagg og tegninger. Det er synd om alle blomstene må kastes fordi de eldste har begynt å råtne?
- Timar15k innlegg
- Fintdethei!12k innlegg
I Bergen rydder de kontinuerlig i blomstene, og fjerner de som ligger nederst og har begynt å råtne. Alle blomstene skal fraktes til Kongens Home away from Home i Bergen, og bli til jord der oppe. (Nå er jo naturligvis blomsterhavet vesentlig større å rydde i på Slottsplassen..., men jeg vil tro de har tanker om bruk videre der også?)
- Millen27k innlegg
Hovedgartneren på slottet har gått ut og sagt de ikke kaster noe. Husker ikke hvor jeg leste det om det var på nrk eller Aftenposten.
- Malama32k innlegg
De kaster ikke bort og tegninger, de samles på, men de blomstene som begynner å råtne tas bort og skal bli kompost i en kongelig hage, er det ikke det jeg har lest da ?
Og i Ålesund blir de kompostert i bedene på Dronning Sionjas plass. Tror de fleste byer finner en eller annen løsning på et verdig vis på en eller annen måte?
- Polyanna78k innlegg
De jobber med dette hele tiden: Gartnerne tar seg av blomstene, og brevene tas vare på, tørkes om de er våte, og arkiveres. Var det Nasjonalmuseet som tok den biten tro? Eller et eller annet nasjonalarkiv? Men de rekker sikkert ikke over alt hele tiden, det er jo så mye.
- -ea-43k innlegg
Har lest at alle hilsninger som blir lagt ned i hele landet blir samlet og arkivert sammen.
- Sol5,4k innlegg
Det samles i Riksarkivet (ligger inne i fjellet ved Sognsvann).
- Polyanna78k innlegg
Riksarkivet var det! Takk!
- Skilpadda60k innlegg
De heter vel Nasjonalarkivet nå.
- sindrome8k innlegg
Ja, nasjonalarkivet er riktig, nytt navn.
- Polyanna78k innlegg
Hjelpes, så jeg kunne ha kommet unna med å stå på mitt.
- Skilpadda60k innleggPolyanna (#551) skrev:
Hjelpes, så jeg kunne ha kommet unna med å stå på mitt.
Ja, nå håper jeg du har lært å aldri gi deg!
Logg inn for å svare i denne tråden.