Jeg tipper vi ser en tvungen lønnsnemnd i det første ambulansefly står på bakken. Hvis de må godkjennes i løpet av 24 timer hver gang de har flydd, og senest etter 72 timer (som jeg har lest ett sted) så er svaret 24 timer etter første ambulansefly har vært i bruk etter siste service, og senest 72 timer etter lockouten startet.
Jeg er egentlig overrasket over at partene ikke ble enige. Resultatet av tvungen lønnsnemnd blir typisk det andre i samme sektor har blitt enige om, og for flyteknikerne tipper jeg det ikke blir over frontfaget. Så vidt jeg har skjønt lå arbeidsgiversidens siste tilbud over det. Men det baserer seg bare på løse rykter, ikke faktisk kunnskap.
Jeg er egentlig overrasket over hvor lite taktiske fagforeningen synes å ha vært i denne saken, men det er sikkert mye jeg ikke vet om eventuell misnøye hos medlemmene deres.
