rine
25k innlegg
Hun har fått en negativ tilbakemelding, det er alt.
Startet av Høst 226 svar 38k visninger
Til nyesteMaverick skrev:Jeg er litt sjokkert over at en positiv innstilling til livet (som jeg beundrer) blir hundset med og kalt "klisjé". Det er bare å innse med en gang at vi er satt sammen forskjellig, og håndterer de vonde dagene på forskjellige måter.
At det kan føles som et smack in the face å lese når man er langt nede selv har jeg forståelse for, men det betyr fortsatt ikke at man skal la være å skrive hva man føler om livet som helhet fordi det kanskje kan såre noen.
Mindy Macready skrev:Altså, jeg synes at det bør være rom for både fof sitt positive syn på livet og Albertine sin reaksjon på det på et diskusjonsforum. Jeg har i grunnen like stor forståelse for at noen er grunnleggende positive (som er en beundringsverdig og flott egenskap!) som at noen reagere med å tenke at det hørs ut som en forslitt klisje å tenke sånn.
polarjenta skrev:Jeg er litt nysgjerrig, så jeg lurer på hvorfor du engasjerer deg i på et foreldreforum når du ikke har barn? Jeg spør ikke for å være ekkel, bare fordi jeg lurer. Fordi jeg vet med meg selv at dersom jeg ikke hadde planer om å få barn så hadde jeg ikke vært på et foreldreforum.
Mindy Macready skrev:Men fof, man kan ha vært langt nede, men det er kanskje ikke de dagene man er langt nede man vil bytte ut.
...........................
Altså, jeg er glad for at du ser det slik for deg, fof, men det kan fremdeles bli helt feil for andre. Fordi noen dager vil prege en på måter som aldri kan bli positive uansett hvilken positiv holdning til livet man har.
Jeg blir glad av å lese slikt. Og litt misunneleg. Misunnelig fordi jeg ikke selv er slik, selv om jeg ønsker å være som deg. Og glad fordi det finnes mennesker som finner styrke i vonde ting og som kommer sterkere ut på den andre siden og som ser tilbake på det vonde som en del av en nyttig livserfaring.FarOutFishing skrev:Jeg har gjort meg mine erfaringer, tatt beslutninger jeg aldri trodde jeg ville ta, har blitt skadet for livet (fysisk), og har lært meg å forsone meg med at slik ble livet. Og jeg har ikke noen grunn til å klage på noe som helst, synes jeg. Life is good. For meg.
007 skrev:Og rine: Alt er jo egentlig en klisjé, om det gjelder sorg eller lykke. Om man ikke skal kunne bruke klisjéord og setninger, så har man ikke så mye språk igjen å bruke.
(Har du Mac? I så fall er det tasten til høyre over å.)rine skrev:Klart det går an å beskrive noe uten å bruke klisj... (hvor i %"!& er den greia som går andre veien?)- det kommer helt an på hvor fantasifull man er. Uten at jeg skal skryte på meg at jeg har et klisj...fritt språk.
Logg inn for å svare i denne tråden.