Selv om jeg er "venstrefolk".
safran
27k innlegg
Nei, dette er ikke noe jeg kommer til å signere.
Selv om jeg er "venstrefolk".
Selv om jeg er "venstrefolk".
Startet av Bamsemums 566 svar 87k visninger
Til nyesteSneglo skrev:Men ja for å gå tilbake til reptilverden.
Jeg personlig ønsker ikke at gud og hvermann skal få ha reptiler. Rett og slett på bakgrunn av at tanken på å finne en slange i dass, som en eller annen i Bergen gjorde her for en tid tilbake, gjør meg fysisk kvalm. Og hadde mine barn funnet den hadde vi gått tilbake til bleier tror jeg.
Jeg tror ikke den generelle befolkning som kanskje syns det er kult med øgla borti kroken av stua, vil gidde å bry seg med å tilegne seg kunnskap til og faktisk ta vare på ett sånnt dyr og det den trenger. Se bare på vannskjøting av hund og katt som forsåvidt er enkle dyr og holde og krever ikke den helt store kunnskapen når det kommer til tempratur, mat osv osv.
tonyandre skrev:men igjen, så har vi jo diskutert dette før i tråden, og jeg får si det samme nå også tenker jeg:)
syntes det er forferdelig synd at veldig veldig mange i Norge skal straffes fordi noen få mennesker ikke kan behandle dyr slik de skal.
den generelle befolkningen som kanskje syntes det er kult med en øgle i kroken av stuen som ikke gidder å tilegne seg kunnskap, har kanskje en øgle allerede?
det rette er ikke å ha et dyreslag forbudt.. det rette er å gjøre dyrehold generelt strengere.
Nå har f.eks positivlisten av reptiler blitt jobbet med i 6 år. Det er blitt forsiktig funnet fram til hvilket reptil som passer seg å ha for en normal person.
Ingen andre dyreslag i Norge har blitt så nøye jobbet med og så nøye vurdert som reptiler. det må da telle for en hel del? 🙂
så det er ikke gud å hvermann ha reptiler, men det er gud å hvermann ha dyr generelt som er cluet her, er det ikke? om reptiler fortsatt er ulovlig, så hjelper det ikke for dyrene som er her.. Hverken hund, katt, fisk eller reptiler.
Jeg personlig tenker at nå får vi jobbe hardt for at reptiler blir lovlig, så etterpå jobbe hardt for at andre dyr blir evaluert på samme måte?
med andre ord, så tenker jeg at å begrunne nei til reptiler, pga folk missholder hunder å katter og kanari blir litt feil:)
men man må heller jobbe for at misshold av dyr blir straffet når det blir oppdaget 🙂 gi "idiotene" en bot de ikke glemmer:) jada, det er dyr, men det er da liv det også! 🙂
Sneglo skrev:Da tenker nok vi ganske motsatt.
Hvorfor ikke BEGYNNE i den enden? Når det kommer til dyrevelferd?
annemede skrev:Eneste som kunne fått meg til å underskrevet, var om det også ble tilført ett punkt om at alle som hadde dyr måtte godkjennes på ett eller annet vis, og dette gjaldt alle dyr, også katter og hunder. Alle dyr måtte steriliseres og merkes, de som ikke var merket skulle blitt avlivet om de ble funnet ute løse.
Teofelia skrev:Jeg synes det er helt urimelig å kreve at folk som jobber for en sak de brenner for (lovlig reptilhold) først skal fikse et helt annet problem (bedre vilkår for kjæledyr generelt), før de "får lov til" å gå videre med sin hjertesak.
Meissa skrev:Det kan ikke være opp til enhver å bedømme hva som skal være etisk forsvarlig av dyrehold.
Meissa skrev:Det er ikke dyrevelferd å ha et dyr i bur. Det er ikke til dyrenes beste. Det er kun for menneskenes forlystelse.
Teofelia skrev:Jeg synes det er helt urimelig å kreve at folk som jobber for en sak de brenner for (lovlig reptilhold) først skal fikse et helt annet problem (bedre vilkår for kjæledyr generelt), før de "får lov til" å gå videre med sin hjertesak.
Floksa skrev:Selvfølgelig er ikke dette deres ansvar.
Men for meg er det hovedgrunnen til at jeg ikke signerer deres opprop.
Vi trenger færre kjæledyr. Ikke flere.
Floksa skrev:Selvfølgelig er ikke dette deres ansvar.
Men for meg er det hovedgrunnen til at jeg ikke signerer deres opprop.
Vi trenger færre kjæledyr. Ikke flere.
Ka1 skrev:Alle husker sikker historien fra bibelen om den barmhjertige samaritan?
Floksa skrev:.
Vi trenger færre kjæledyr. Ikke flere.
Ru skrev:Jeg husker aller best historien om Eva og Adam og eplet. Og slangen. Som var skylden i alt.
Så jeg kommer aldri til å stemme/skrive under på noe som kan tilføre enda flere slanger i landet.
Logg inn for å svare i denne tråden.