Ukjent
-
- Polyanna78k innlegg
- Blondie46k innleggHerlighet, for en jobb du gjør for gutten din! Godt du blir belønnet med fantastiske resultater.
- Inagh63k innleggFantastisk bra, m^2 - så godt det må være, for dere begge!
- Interference12k innlegg
Det må være så godt å se resultatene.
- ingling30k innleggFantastisk! Utrolig godt at den enorme innsatsen du gjør gir resultater. Og fascinerende hvor mye mat har å si!
- Pelen54k innleggTenk så godt for ham (og selvsagt deg også). Tenk så mye bedre han har det!
- Pamina25k innleggDu fortjener dette så inderlig, begge to gjør det.
Det er fantastisk at ting har stabilisert seg så til de grader. - Kirsebær43k innleggDet er så fantastisk å lese.
Både om hvor mye arbeid du har lagt inn i dette, hvor kreativ du er og at det merkes på Lillegutt at dette funker.
- Irma25k innleggSå herlig!
- Mams17k innleggDette var virkelig morsomt å lese.
Det er en imponerende innsats du legger i dette og jammen har du ikke fått en enestående belønning. - Bille11k innleggDenne tråden rører meg gang på gang.
Du er en fantastisk mamma! Og for noen resultater!
- m^233k innleggDet er helt fantastisk ja, og siden jeg ser så stor forskjell når han får i seg noe setter jeg stor lit til at dietten faktisk gjør endel.
Nå har jeg fått nytt testsett i posten, så nå skal det sendes inn prøver til både sykehus og utenlandstester, for å se om det er noen endringer. Det skal bli spennende å få svar! (Det tar alle evigheter da).
I går satt lillegutt og leste i 45 minutter. Det har vært helt utopisk tidligere! (jeg skrev om det i bloggen min her inne også) - annemede35k innleggWow, dette må være verdt minst et par artikler for de som interreserer seg for sånt.
:litt i artikkelmodus for tiden. - gnuri20k innleggWow
Det er helt fantastisk å se at dette virker så bra! Det må jammen være ekstra motiverende for deg å fortsette med slike reultater.
Jeg er sylimponert over hva du har klart å finne ut, og ikke minst hva du har klart å lage av begrensede ingredienser. - UkjentJeg trenger ikke si noe mer enn dette ---->
- Perhonen3,9k innleggNå ha jeg grini meg gjennom tråden din. Og bøyer meg i støvet for deg, og for den jobben du har gjort og gjør. Og jammen bøyer jeg meg i støvet for Lillegutt også. Han imponerer meg veldig!!!
Og som jeg kjenner meg igjen i mye av det du skriver. Her sliter "gullet" mitt med oppblåsthet, kvalme, forstoppelse, sure oppstøt, oppkast osv, og vi har i lang tid forsøkt å kartlegge hvilke matvarer som gir hva. Banan har vi også måttet ta bort. Stekt mat, krydret mat osv osv. Vi sitter igjen med stekt kjøttdeig uten krydder. Ukrydret kylling, stekt/kokt i stekeovnen. Grovt brød med leverpostei. Kokte egg. Han hater gulrøtter, men er glad i egg. Og så så jeg at Lillegutt kunne spise fårikål, det er noe min gutt er veldig glad i.
Omlegging av kosten for en gutt på nesten femten er en utfordring, men han prøver så godt han kan. Vi noterer hva som går bra, og hva som ikke går bra. Han hadde erfart at citrusfrukter var rene giften forleden. Etter å ha spist en appelsin på skolen. Brus får han ikke lenger, det reagerer han på. Tyggis går fint, det syns han hjelper.
Så får jeg håpe på at skolen forstår alvoret i de plagene han har snart. Ikke lett å være skoleelev og være syk og bli innkalt til helsesøster som spør hvorfor han skulker... og som ikke tror ham når han forteller hvordan han har det.
Kommer til å følge tråden din jeg, og lærer masse. Om et problem som er mye vanligere enn jeg trodde. Og samtidig mer ukjent enn man skulle tro det skulle være.
Tusen - m^233k innleggVi har innført noen flere matvarer nå etterhvert også. Noe går bra - noe går rett vest...
- Mauser8k innlegg
Eller rett sør, alt etter som?m^2 skrev:Noe går bra - noe går rett vest... - Perhonen3,9k innleggEr ikke bare enkelt for den som er syk heller. Vi har nå hatt laks, og jeg er veldig spent på om han tåler den. Selv om den er kokt i stekeovnen, og ikke stekt, eller grillet på noe vis. Og undres om det var potetmosen (hjemmelaget) den salte torsken eller baconet som gjorde ham så syk forleden. Det er som å sette sammen et puslespill med en million biter. Og så urettferdig det må føles når alle andre kan spise nærmest alt.
Logg inn for å svare i denne tråden.