Ruslebiffen skrev:Desserttips: Denne iskaken med popcorn og salt karamellsaus gjør alltid stor lykke hos voksne og barn hos oss. Dekadent og ganske barnslig på samme tid.
Den serverte svigerinnen min på 2. juledag. Kjempegod!
Startet av Tallulah 156 svar 26k visninger
Til nyesteRuslebiffen skrev:Desserttips: Denne iskaken med popcorn og salt karamellsaus gjør alltid stor lykke hos voksne og barn hos oss. Dekadent og ganske barnslig på samme tid.
Ruslebiffen skrev:Desserttips: Denne iskaken med popcorn og salt karamellsaus gjør alltid stor lykke hos voksne og barn hos oss. Dekadent og ganske barnslig på samme tid.
Hyacinth skrev:Vurderer denne til dessert. Oppskriften sier 12 Digestive-kjeks. Jeg vil bruke pepperkaker i stedet. Hvor mange gram pepperkaker tror vi at 12 Digestive tilsvarer?
Sissel skrev:I min ostekake bruker jeg 150 gr. kjeks, vil tro at det er noe av det samme her.
Che skrev:Hvilken saus og hvilke poteter skal dere ha?
Che skrev:Hvilken saus og hvilke poteter skal dere ha?
Che skrev:Mmmmm, nextlife! Det høres godt ut. Potetene, fikk de selskap av noe før du stekte dem? (Urter, olje, etc.)
GinaK skrev:Er porvinssaus godt? Lurer på å ha det til kalkunfileten siden det allikevel ikke blir så mye kraft av å steke fileter ift en hel kalkun. Eller så blir det fløtesaus.
Nextlife skrev:-Maarud potetgull med paprika (ikke spør, men noen MÅ bare ha det).
Nextlife skrev:Til dessert er det ytret håp om Crouchemboque, det har jeg lagd og servert både nyttårsaften og 17.mai nå, og det er skikkelig stas.
Niobe skrev:Jeg tror det blir peppersaus og blåmuggostkrem til indrefileten.
Logg inn for å svare i denne tråden.