Lisa skrev:Så du synes Aftenposten og de seriene om skolene og "hvit flukt" reportasjene som Lørdagsrevyen har hatt ikke er "stigmatiserende" for Groruddalen? Hva med fokuset på bilbranner i det siste, eller økende fattigdom osv osv.
Nei, jeg synes ikke det er "stigmatiserende" for Groruddalen spesielt, det må jeg innrømme. Nå er det sånn at det er enkelte skoler i det området som opplever at en overvekt av hvite familier tar barna sine ut av disse skolene, og det HAR vært en periode med mange bilbranner på Grorud. Skal man da la være å skrive om disse temaene fordi det kan virke stigmatiserende for bydelen? Det synes jeg er en veldig merkelig holdning til hva som bør og ikke bør skrives om i media. Jeg synes tvert imot at det viktig at slike temaer tas opp i media og settes fokus på, slik at det blir en debatt om hvorfor det er flukt fra skolene feks. Hvis ikke folk blir oppmerksomme på slikt, så får man heller ikke gjort noe med det.
Jeg har for øvrig ikke sett disse "hvit flukt"-reportasjene du nevner, så de kan jeg ikke uttale meg om.
Det samme gjelder jo den perioden avisene var fulle ang problematikken med manglende barnehageplasser på vestkanten, slik at veldig små barn ble busset fra vestkanten til barnehager på østkanten. Bare for å nevne det første som jeg kommer på i farten.
Og det er heller ikke min oppfatning at "folk flest" tenker i negative baner med en gang det er snakk om Groruddalen. Tvert imot er det stadig flere som får øynene opp for at dette er en del av byen med mange flotte boligområder og et område som har blomstret de siste årene.