Bare et tips om bukser til smale/tynne barn
Poden på snart 11 har alltid vært høy og tynn. Vi sliter med å finne bukser som er lange nok i beina og stramme nok i midja, og i alle år har han gått med sammensnurpede dongeribukser (For han må selvsagt ha jeans) uavhengig av hvor vi har kjøpt buksene.
Nå må han ha størrelse 164 for å få lang nok bukse, og på den størrelsen slutter de med innstramming i livet. , så vi har prøvd med belter og snøring og ditt og datt og har ikke funnet noe som funker.
Sist kjøp var en skinny fit, eller slim fit, fra HM, som var perfekt i lengden, men med plass til to Poder i vidden.
Jeg tok buksen tilbake og byttet den i en bukse fra jenteavdelingen. Samme størrelse, men den het "super skinny fit". Fortsatt bittelitt vid i midja, men den satt på uten belte, og var perfekt nedover de spinkle beina.
Stoffet er litt tynnere enn i guttevarianten, og med litt mer stretch, men så lenge buksen ikke er trang til ham er det eneste han merker av stretch at den er mykere å bevege seg i.
Så dette var dagens anbefaling til folk som sliter med å finne bukser som sitter på tynne kropper, og da kanskje speiselt gutter.
Buksen koster 99 kroner, så det er ikke all verden til investering å teste ut buksene heller.
(Barn med litt mer hui og hoi enn min sønn vil nok slite hul på denne buksen ganske fort, men min sønn er en rolig grubler, så jeg tipper det går fint her.)
Så får jeg bare håpe at ingen informerer ham om at det er en jentebukse med det første. Det vil han ikke synes er noe kult. :krysser fingrene:
__________________
~Maybe it's time to heal~
Sist redigert av Kirsebær : 07-04-16 kl 11:47.
|