Hva svarer man på sånt? (Rar henvendelse fra kjøper på finn.no)
La ut en trillingvogn til 1500 på finn.no i går. Den er riktignok godt brukt, men fungerer helt som den skal og det følger med regntrekk så det er absolutt ingen upris (man finner sjelden trillingvogner til salgs og i alle fall ikke i den prisklassen).
Fikk en mail i dag fra en som lurte på om han kunne kjøpe den for 900. Svarte at vogna kostet 1500 og fikk da til svar: "Ok vi tar vogna vist vi kan hente den å betale den i slutten av mnden vi trenger sårt en slik vogn."
Hva i alle dager svarer man på sånt?? Jeg vil jo ikke være vanskelig om de virkelig trenger en slik vogn og ikke har penger, men i min verden går man ikke på butikken og ber om å få varene før man har penger med seg så det er ikke aktuelt å gi fra meg vogna før jeg har fått pengene. Det kan jo like gjerne være svindel. Men hvordan formulerer man et svar på et slikt spørsmål? 
|