Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Gremlis reise- og fremmedspråkforum

Ville du avbestilt ferie i Tyrkia situasjonen med Syria tatt i betraktning?

Gremlis reise- og fremmedspråkforum Forum for diskusjon av reiser, reisemål, og fremmedspråk.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 30-06-12, 12:45   #1
Høst
Ad astra
 
Høst sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 3.539
Blogginnlegg: 339
Høst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner til
Standard

Ville du avbestilt ferie i Tyrkia situasjonen med Syria tatt i betraktning?

Om en måned er det meningen at vi skal dra til Tyrkia på to ukers ferie. Jeg er dog noe bekymret for utviklingen mellom Tyrkia og Syria, og "teller på knappene" her....

Ville du avbestilt? Hvor lenge ville du ventet før du evt avbestilte? Hvor usikker skal situasjonen være før du avbestiller?

Ettersom ungene skal være med er jeg nok mer skeptisk enn jeg ellers ville vært, det betyr at vi ikke har mye tid dersom noe skulle skje til å finne noe annet, komme oss bort derfra osv...Har ikke lyst til å stå dagen før og være usikker på om vi skal dra eller ikke, da bør vi kanskje heller avbestille nå og finne noe annet? Hva er vanlig policy blandt reiseselskap forresten (vet jeg må lese vilkår og slikt, men tenkte noen kanskje har noe generell kunnskap) - er en utrygg sikkerhetssituasjon nok, eller må UD gi reiseråd før man kan avbestille grunnet slikt? Eller spiller det ingen rolle, og det er vår risiko?

For oss vil det være surt å tape evt. penger selvfølgelig, men ikke kritisk, men for andre i reisefølge vil nok det være verst, da ryker ferien deres i år totalt....

__________________
Høst(Vesla 2002, Junior 2010, Knøttet 2015)

Though my soul may set in darkness, it will rise in perfect light; I have loved the stars too truly to be fearful of the night.

Høst er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 30-06-12, 13:46   #2
Heilo
Fjellpiper
 
Heilo sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2009
Innlegg: 6.288
Blogginnlegg: 316
Heilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt av
Standard

Sv: Ville du avbestilt ferie i Tyrkia situasjonen med Syria tatt i betraktning?

Uten å ha satt meg veldig godt inn i situasjonen så kan jeg si at jeg ville blitt overrasket over en eskalering i konflikten mellom Tyrkia og Syria som innebærer konsekvenser for sydenturister i Tyrkia. Men jeg skjønner bekymringstankene og ville nok hatt lignende kvaler selv, og når det er snakk om ferie er det jo ikke noe gøy å gå rundt og grue seg i stedet for å glede seg.

Vilkår og sånt kjenner jeg dessverre ikke til. Men reiseforsikring bør også undersøkes dersom situasjonen eskalererer og du ønsker å avbestille. Foreløpig tror jeg ikke du vil få noe annet igjen enn det avbestillingsordningene du uansett måtte ha gir rom for.

Heilo er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 30-06-12, 13:49   #3
LilleLeo
A friend with benefits
 
LilleLeo sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Bergen
Innlegg: 12.877
Blogginnlegg: 195
LilleLeo har en fantastisk fremtidLilleLeo har en fantastisk fremtidLilleLeo har en fantastisk fremtidLilleLeo har en fantastisk fremtidLilleLeo har en fantastisk fremtidLilleLeo har en fantastisk fremtidLilleLeo har en fantastisk fremtidLilleLeo har en fantastisk fremtidLilleLeo har en fantastisk fremtidLilleLeo har en fantastisk fremtidLilleLeo har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Ville du avbestilt ferie i Tyrkia situasjonen med Syria tatt i betraktning?

Vi reiser på onsdag og jeg kjenner litt på det samme som deg. Jeg tenker at norske myndigheter nok følger situasjonen med argusøyne og sier i fra om det ikke er trygt.

__________________
Lille 04 ~ Engel f/d 07 ~ Lillebror mai 08
LilleLeo er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 30-06-12, 13:51   #4
Tjorven
ej ikke møjkets heije
 
Tjorven sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 42.498
Blogginnlegg: 183
Tjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Ville du avbestilt ferie i Tyrkia situasjonen med Syria tatt i betraktning?

Jeg ville fulgt UD sine anbefalinger.

Hvis Syria angriper Tyrkia ytterligere, og turistområdene i særdeleshet, får de hele verdenssamfunnet på nakken. Det ønsker de ikke.

__________________
Snuppa 05, Knerten 07
Tjorven er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 30-06-12, 14:09   #5
Fløyel
~~~~~~~
 
Fløyel sin avatar
 
Medlem siden: Jun 2010
Innlegg: 16.291
Blogginnlegg: 30
Fløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme omFløyel har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Ville du avbestilt ferie i Tyrkia situasjonen med Syria tatt i betraktning?

Følg UD's anbefalinger ja. Tyrkia er ett stort land, det har vært konflikter der i all den tid det har vært turister der. Ref. PKK-geriljaen / kurdere. Som turist er du på "den andre siden" og merker lite av konfliktene som foregår i grensetraktene mellom Irak, Iran og Syria.

__________________
<<< When nothing goes right - go left >>>
Fløyel er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 30-06-12, 18:27   #6
ingling
Bør lage seg en tittel selv
 
ingling sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2009
Hvor: Akershus
Innlegg: 15.296
Blogginnlegg: 533
ingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt av
Standard

Sv: Ville du avbestilt ferie i Tyrkia situasjonen med Syria tatt i betraktning?

Det er stort sett greit å følge UDs anbefalinger, og jeg vil ikke tro dere er i noen fare i turiststrøk, men hvis det blir sånn at du bare gruer deg er det jo greit å sjekke avbestillingsvilkår og se om dere evt. kan dra et annet sted. Jeg er blant dem som ikke vil dra til Tyrkia, men det er på grunn av behandlingen av kurderne, blant annet, ikke på grunn av egen sikkerhet.

__________________
Juni 2011 og januar 2013
ingling er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 30-06-12, 20:45   #7
Turban Smukk
sukk
 
Turban Smukk sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2008
Innlegg: 4.488
Turban Smukk er et glitrende lys på stjernehimmelenTurban Smukk er et glitrende lys på stjernehimmelenTurban Smukk er et glitrende lys på stjernehimmelenTurban Smukk er et glitrende lys på stjernehimmelenTurban Smukk er et glitrende lys på stjernehimmelenTurban Smukk er et glitrende lys på stjernehimmelenTurban Smukk er et glitrende lys på stjernehimmelenTurban Smukk er et glitrende lys på stjernehimmelenTurban Smukk er et glitrende lys på stjernehimmelenTurban Smukk er et glitrende lys på stjernehimmelenTurban Smukk er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Ville du avbestilt ferie i Tyrkia situasjonen med Syria tatt i betraktning?

Jeg ville ha reist.

Turban Smukk er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 02-07-12, 00:23   #8
olena
Superaktiv
 
olena sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2009
Hvor: Vestfold
Innlegg: 362
olena er litt kulolena er litt kul
Standard

Sv: Ville du avbestilt ferie i Tyrkia situasjonen med Syria tatt i betraktning?

Man er jo veldig langt unna geografisk til der konflikten foregår.
Det må være en veldig anderledes utvikling i den konflikten som pågår før dette påvirker turistmål. Det er jo nesten til enhver tid "konflikter" i Tyrkia. Så om man er bekymret for det så er kanskje ikke Tyrkia det lureste reisemålet å velge. PKK er jo stadig en "trussel" i Tyrkia.

Jeg har akkurat vært i Tyrkia, skal igjen om en liten stund, da med barn, og ser ingen grunn per nå til å avbestille ferien. Følg med på UDs anbefalinger, er mitt råd. Og ikke bekymre dere altfor mye før ferien.

Ingen av turistmålene er i den konfliktbelastede delen av Tyrkia. Tyrkia er stort, og antar at dere ikke skal til den østlige delen.... Så mitt råd er å reise til Tyrkia, kose dere med sol, bading og god tyrkisk mat!

__________________
Olena - mamma fineste skolegutten (2007)
Og bonusbarna 1997, 2000,2011, 2013, 2015
olena er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 02-07-12, 00:35   #9
Teflona
audio, video, disco
 
Teflona sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 8.473
Teflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt av
Standard

Sv: Ville du avbestilt ferie i Tyrkia situasjonen med Syria tatt i betraktning?

Opprinnelig lagt inn av ingling, her.

Det er stort sett greit å følge UDs anbefalinger, og jeg vil ikke tro dere er i noen fare i turiststrøk, men hvis det blir sånn at du bare gruer deg er det jo greit å sjekke avbestillingsvilkår og se om dere evt. kan dra et annet sted. Jeg er blant dem som ikke vil dra til Tyrkia, men det er på grunn av behandlingen av kurderne, blant annet, ikke på grunn av egen sikkerhet.

__________________

Hvordan staver man kjærlighet? sa Tussi.
Man staver ikke kjærlighet, man føler den, sa Brumm.
Teflona er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:09.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no