Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Sjokkert! (Rasisme foran unger)

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-05-08, 10:46   #11
bina
Ustabil
 
Medlem siden: Jan 2007
Innlegg: 4.405
Blogginnlegg: 11
bina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Sjokkert! (Rasisme foran unger)

Opprinnelig lagt inn av Lisa, her.

Here we go again ... så fordi mange barn blir mobbet av forskjellige grunner er det greit å si neger? Or?
Tar du avstand fra ordbruken? Skjønner du at når du sier neger foran barna dine så er du med på å legitimere denne bruken?
Hvis folk sier neger så er de rasister, som Skremmern sa, det har aldri vært ok å kalle folk neger.

Jeg skjønner ikke hvor folk har vært de siste årene hvis de ikke har fått med seg dette?

***og jeg lover meg selv alltid å ikke blande meg inn i neger debatter for det er bare altfor frusterende ***

Så er jeg nesten enig med deg... og vips så er du liksom totalt ute av kurs igjen.

Ja, det er galt å si neger. Det er galt fordi det er en betegnelse på en RASE innen menneskeslekta. Det er ikke mange andre vi har rase-betegnelser på. De fleste andre refererer vi enten til hudfarge (eks. hvite) eller til geografisk område (eks. asiat). Og det er forsåvidt greit. Men det er IKKE greit å vurdere mennesker ut i fra rase. Der er du og jeg enig.

Men fra det... og til å hevde at alle som sier neger er rasister - der er jeg ikke enig. Betegnelsen er nedsettende og helt feil å bruke, og selv om man ikke syns selv det er noe galt så bør man legge det av seg. Men personlig syns jeg at trangen til å karakterisere folk som rasister i hytt og pine er like forkastelig som trangen til å karakterisere folk etter rase.

bina er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 23:32.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no