Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Pornoblader for menn og pornoblader for kvinner

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 14-03-08, 10:20   #33
Sitron
Absolut ateist
 
Sitron sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 27.113
Blogginnlegg: 48
Sitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Pornoblader for menn og pornoblader for kvinner

Opprinnelig lagt inn av Kirsebær, her.


I og med at det er færre menn som roper ut om likestilling og undertrykkelse, så regner jeg automatisk med at det kanskje ikke er så mange menn som føler at de er verken undertrykte eller mindre likestilte? og heller ikke ser at kvinner blir det. Eventuelt ikke syns det er noe problem.

Her er du inne på det som jeg mener er kjernen av problemet; nettopp at folk tror det ikke er noe problem fordi menns undertrykkelse ikke er synlig. Og hvorfor er den ikke synlig? Nettopp fordi samfunnet lider at den vrangforestillingen at menn skal være det sterke kjønn. Det er ikke lov for menn å innrømme svakhet, at kona banker han, at han ble voldtatt som guttunge, at de har spiseforstyrrelser eller annet.

Ja, det er helt sikkert flere kvinner som opplever undertrykkelse pga kjønn, jeg stiller ikke engang spørsmål ved det. Men som du er inne på; jeg syns flere burde se hele saken. Absolutt. Jeg syns at i enkelte saker så bør det ikke være skilnad på kjønn. For man kan ha det vondt om man er mann eller kvinne.

Et av FNs tusenårsmål er å bedre kvinners hverdag i forhold til dette med undertrykking. Og ja, det er et helt kurant mål. Om man ser på skolegang, ekteskap og lignende, spesielt i u-land, så er det viktig at kvinner er i fokus. Men jeg mener at det er på høy tid at Vesten retter fokuset sitt mot undertrykkelse. Punktum. Ikke mot mann, ikke mot kvinne, men mot alle som blir undertrykt i de former som finnes.

__________________
Tøs
Indigo, Indigo ta meg med, til en regnbue langt av sted, under en dyne skal det skje og plutselig er vi tre.
Sitron er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:39.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no