Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Nettverksbygging...

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 19-02-08, 10:45   #1
Jessica
Pauset
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: for mye skog her... vil ut mot havet
Innlegg: 6.122
Blogginnlegg: 361
Jessica har en fantastisk fremtidJessica har en fantastisk fremtidJessica har en fantastisk fremtidJessica har en fantastisk fremtidJessica har en fantastisk fremtidJessica har en fantastisk fremtidJessica har en fantastisk fremtidJessica har en fantastisk fremtidJessica har en fantastisk fremtidJessica har en fantastisk fremtidJessica har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Nettverksbygging...

Opprinnelig lagt inn av m^3, her.

du sitter jo i et nettverk her
Og skulle du be om råd og tips i forhold til en jobbsøknad eller få litt retning videre så har du brukt ditt nettverk i forhold til din karriere.
Ikke noe negativt i det, og de som svarer deg velger jo å gjøre det.

Det samme er det også IRL tenker jeg, man kan spørre venner og venners venner om råd og hjelp i forhold til situasjoner man er i - om man ønsker og vil. Så kan de hjelpe eller la være å hjelpe om de ikke ønsker det.
Og er man med i "fremadstormende karrierekvinners jobbsøkersnettverk" er det temmelig åpenbart hva man er med på, og da er det ikke å utnytte andre akkurat.

Hva mener du med å utnytte andre, forresten, det blir jo opptil hver enkelt å bestemme hva man er villig til å bidra med av råd, tips, kontakter osv?

Når man utnytter andre så er det at man kun ønsker kontakt med DEN personen fordi den kan hjelpe en til å få jobb en gang.

Jeg kjente en mann en gang som jobber som fotograf for tv-selskaper. Han brukte nettverket veldig bevisst. Det ga ham jobber og når sjåføren fra Ringnes kom med brus på min arbeidsplass da heiv denne mannen seg i gang for å prate og spørre om sjåføren ville ha kaffe. Etter at sjåføren hadde gått sa denne mannen til meg. Slike mennesker må man ta vare på. Man kan jo få bruk for de en gang........ Dette er litt ekstremt, men hvis tankegangen er slik da gir det meg en dårlig følelse. Det er ren utnytting av andre mennesker.

Samtidig så er definitivt nettverk gode å ha. Takke være bekjentskapet med deg gjennom FP så har jeg fått flotte hjelpemidler til lærergjerningen min

Jessica er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 19-02-08, 11:30   #2
Esme
Mother of Dragons
 
Esme sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 20.029
Blogginnlegg: 76
Esme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Nettverksbygging...

Opprinnelig lagt inn av Jessica, her.

Etter at sjåføren hadde gått sa denne mannen til meg. Slike mennesker må man ta vare på. Man kan jo få bruk for de en gang........ Dette er litt ekstremt, men hvis tankegangen er slik da gir det meg en dårlig følelse. Det er ren utnytting av andre mennesker.

Samtidig så er definitivt nettverk gode å ha. Takke være bekjentskapet med deg gjennom FP så har jeg fått flotte hjelpemidler til lærergjerningen min

Mennesker som har utnyttet andre uten å gi noe tilbake har eksistert siden tidenes morgen. Jeg ser på et nettverk som mer en sånn gjensidig "skal vi hjelpe hverandre"- greie.

__________________
It takes a great deal of effort to sustain a conservative, trustworthy persona.
Esme er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 16:26.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no