Sv: I dag viste jeg fingeren til en gammel dame
Opprinnelig lagt inn av Skilpadda, her.
Jeg synes det er forskjell på å ytre seg rett opp i ansiktet på enkeltpersoner og å trykke ytringene sine i en avis eller komme med dem på fjernsynet. Hadde du trykket et bilde av deg som viser fingeren i lokalavisen, og den gamle damen hadde fiket til deg neste gang hun så deg, tror jeg de fleste ville være enige i at hun overreagerte kraftig.
Det har jeg ikke tenkt på. Det er jo i grunnen ganske mange som er frekke mot gamlingene uten at det hjelper. Kanskje vi bør koble inn media mens vi er i gang? Forsider med teksten "Til alle pensjonister" og bilder av fingerviserne?
__________________
You did in your twenties what you knew how to do. When you knew better, you did better. And you should not be judged for the person that you were, but for the person that you're trying to be and for the woman you are now. -- Maya Angelou
|