Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Leser du varedeklarasjonen?

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

Se resultatene: Leser du varedeklarasjonen før du kjøper?
Selvsagt 72 62,61%
Næsj 21 18,26%
Annet 22 19,13%
Deltakere: 115. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-01-08, 20:09   #11
HP
Administrator
 
HP sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Bergen
Innlegg: 14.021
Blogginnlegg: 6
HP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Leser du varedeklarasjonen?

Jeg leser alltid på nye matvarer, greit å vite hva som er i, og jeg blir stadig overrasket og setter ting tilbake i hyllen. Ting som ser "ekte" og sunt ut er ikke alltid det om en lese på lappen.

Feks.:

  • "Grovbrød" som har fint hvetemel som hovedbestanddel.
  • Noras hjemmelagde jordbærsyltetøy inneholder for eksempel 20% mer jordbær og mindre tilsatt sukker enn bestemor Lerums, som skryter av at det har mindre sukker - mindre enn hva sier de riktig nok ikke noe om på glasset.
  • Gilde ovnsbakt leverpostei inneholder mye mer jern enn Stabburets "barneleverpostei" som en del helsesøstre sier at barna spise fordi den er den eneste som er jernberiket, Gildes inneholder i tillegg mer kjøtt som gjør at også proteininnholdet er høyere.

HP er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 06:13.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no