Sv: Noen som har reist med Celebrity cruises?
Opprinnelig lagt inn av Monsoon, her.
Det hørtes ut som en deilig ferie. Ikke minst skjønner jeg at det må ha vært gøy for gutten, som fikk lekt med barn samtidig som det skjedde morsomme ting rundt ham. Men Jamaica, Haiti og Mexico var ikke spennende altså?
Mindre spennende enn hva jeg trodde, Haiti var vel som beregnet, det er jo kun en lukket RCCL-del av øyen man ser, deilig nok med, hvite strender, blått vann, palmer osv. Mexico var det flere som hadde positive erfaringer med. Vi hadde shoppet store deler av dagen før og Herremannen ville gjerne bade så da ble det bading den dagen - helt greit, men kanskje ikke så spennende. Jamaica er nok flott, men byen Montego Bay kan man styre unna. Det er sikkert mer eksotisk på et østlig cruise, vil jeg tro. Men i det store og hele så var ikke det så farlig, for alt var mye bedre enn hva jeg forvetnet uansett.
Opprinnelig lagt inn av Monsoon, her.
Miami da, var det bra med småbarn også? Dere tok ikke Disneyvarianten, men var kun i Miami?
Vi har vært der en gang før med barn (da var han 2 år). Strand og basseng på dagen og shopping og restaurang på kvelden. Helt greit for både store og små. Everglades var vi i sist ellers hadde vi dratt dit. Vi dro til en mall en dag det var litt overskyet (men fortsatt varmt). Vi gjort også en utflykt litt nordover. Vi vurderte Key West, men bestemte oss heller for å ta det med ro den siste dagen. Orlando hadde vi skyggelapper for denne gangen. Etter hva vi har hørt bør man være der 2 dager og her og nå så trengte vi mest å ta det med ro og bare være sammen. Vi har reist mye med Herremannen, men dette tror jeg er hans beste ferie til nå (han blir 5 år i februar).
|