Sv: Når er det "lov" å pynte treet?
Opprinnelig lagt inn av Skilpadda, her.
Det er helt latterlig med juletre før desember, i alle fall. Men ellers så synes jeg egentlig det ser rart og ikke helt "passe" ut med juletre før lille julaften; for meg er juletre så veldig knyttet til selve julen og ikke til førjulstiden (og så synes jeg selvsagt det ser rarere ut jo tidligere det er; 5. desember er rarere enn 15., liksom).
Enig!
Opprinnelig lagt inn av Iset, her.
Jeg pynter treet midt i desember, for jeg HATER å ha julepynt oppe etter 2. juledag (pleier å la det stå til 1. januar, motvillig). Så for å kunne nyte det lengst mulig vil jeg ikke vente til lille julaften, det blir latterlig få dager å ha tre, stakkars vesla (og stakkars meg). Skal ta opp treet om halvannen uke, ca. Vi gleder oss!!
Hva?? Hater du å ha juletre i romjula?
Det er det rareste jeg har hørt på... ja... et par dager ihvertfall.
__________________
"I've learned that people will forget what you said, people will forget what you did, but people will never forget how you made them feel." - Maya Angelou -
|