Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Flere selskaper distanserer seg fra "De 7 dødssyndene"

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 08-11-07, 20:57   #21
Nebbia
Passiv
 
Innlegg: n/a
Standard

Sv: Flere selskaper distanserer seg fra "De 7 dødssyndene"

Opprinnelig lagt inn av Maz, her.

Jeg synes ikke protestene tar en form som hindrer ytringsfriheten. Faktisk er protestene et tegn på ytringsfrihet.

Ikke til hinder for ytringsfriheten? Hadde Sæle holdt seg innenfor ytringsfrihetens grenser hadde han nøyd seg med å ta til motmæle mot Schau og TV2.

I stedet innser han at han ikke har slagkraft nok ovenfor noen av dem, og går dermed til angrep på annonsørene, en tredjepart som ikke har noe med programmet å gjøre. I håp om at disse kan utøve press mot TV2, viser Sæle utvilsomt at visingen av programmet skal ha konsekvenser for noen av de impliserte partene. Og en ytring som får konsekvenser av en slik art har i mine øyne ikke noe med ytringsfrihet å gjøre.

  Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 22:54.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no