Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Emms hobbyhjørne

Dyreparkgenser m/tilbehør

Emms hobbyhjørne Har du en hobby? Har du laget noe fint? Vil du skaffe deg en hobby, vil du dele tips, eller spørre? Her er stedet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 24-10-07, 12:58   #7
Maggie74
Bør lage seg en tittel selv
 
Maggie74 sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Innlegg: 1.710
Blogginnlegg: 8
Maggie74 imponerer mange og er sikkert smartMaggie74 imponerer mange og er sikkert smartMaggie74 imponerer mange og er sikkert smartMaggie74 imponerer mange og er sikkert smartMaggie74 imponerer mange og er sikkert smartMaggie74 imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Dyreparkgenser m/tilbehør

Opprinnelig lagt inn av Vimsen, her.

Så kul!! JEg strikket den med ape på til minsten her. 5-åringen ønsker seg den med giraffen.

Mamma strikker den med ape til niesen min. Lua som C har på seg er egentlig den luen som hører til apesettet, men mamma brukte bare fargene fra giraffen. Mix and match.

Mamma skal også lage sebraskjørtet og genseren til C som hun kan gå i kirken med, men det blir til etter jul. Utrolig masse flott, altså!

Forøvrig synes mamma det var endel mer jobb med giraffen enn apen, for bakstykket og forstykket strikkes hver for seg, så skal giraffhodet sys på etterpå. Bakstrykket strikkes rundt og klippes opp etterpå. Fordi mamma hater å strikke vrangt, så strikket hun forstykket rundt også og klippet opp. Hun monterte genseren ved å sy sammen i sidene med maskin, og tok på skråbånd utenpå, slik at ikke alle trådene skulle stikke ut. (Bare sånn hvis du hadde lyst på noen tips, liksom.. *hihi* )

__________________
Maggie74 er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 06:54.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no