Sv: Såpekassetråden #4
Hvordan er det mulig at Stortinget ser ut til å skulle vedta innføring av Norgespris? Er det ingen voksne hjemme?
Innføring av fastpris på 40 øre (pluss pluss) gjør at det er ingen incentiver til å spare strøm. Ingen incentiver til å isolere boliger. Ingen incentiver til å få solceller på taket eller grave etter jordvarme. Jeg skjønner at med krig og folkemord er ikke klimaproblematikken som får overskriftene. Men problemet har ikke forsvunnet bare fordi andre ting er mer synlig.
Og Rødt sitt "Vi skulle aller helst hatt en makspris på 35 øre kilowattimen" (lenke) er sørenta meg nesten det mest idiotiske. Hvem i alle dager tror Rødt tjener på en fastpris? Er det store familier trøkka sammen i små leiligheter, eller er det kakser som sitter med store eneboliger?
Hva med å heller utrede en fast strøm-kompensasjon basert på antall mennesker i husholdet og uavhengig av strømforbruk? Det vil treffe mye bedre!
__________________
Oss ska verne om livet langs vegen oss går.
Ingen kan hauste der dauden sår.
Blomen ska bløme og graset ska gro,
oss ska ikkje sulke til jorda med blod!
|