Sv: Vintersykling i Oslo
Jeg har syklet hele året siden 2016, og det går helt fint 90 % av dagene. Jeg har investert i veldig gode sko, men når du bikker over 45 min i over -12 så blir det uansett kaldt på føtter og hender. Jeg har også myke alpinvotter, med løs ullvott og vindtrekk utenpå, og med ekstra helt tynne innerhansker for de kaldeste dagene. Det er viktig at vottene ikke er for stive, sånn at du sliter med å få kontakt med bremsene.
På kroppen har jeg ullstillongs og -genser, så bare en vintersykkelbukse hvis det ikke sludder, og en dun løpejakke og så skalljakke utenpå det. Buff og pannebånd (godt å få det vindtett rundt ørene, balaclava og slalåmbriller når det er som aller kaldest.
Da det var under -20 i vinter syklet jeg med alpinbukse og boblekåpe. Det gikk, det også, men da syklet jeg så sakte at jeg ikke ble svett.
__________________
Vi gjør alle så godt vi kan
Og vi gjør alt feil.
- No. 4 -
|