|
Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet. |
![]() |
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
|
![]() |
#1 |
Travelt opptatt
|
![]() Sv: Oppfordrer Russland til å angripe NATO-land som ikke betalerHer bruker man hele forsvarsbudsjettene til de ulike landene. Det blir jo sammenligning av epler og dinosaurer! Hvis man skulle sammenlignet ihvertfall epler og pærer, så burde man jo avgrenset det til styrker og materiell som er tilgjengelig for forsvar av Nord-Atlanteren. For uansett hvor ille krig det blir, så vil jo ikke USA flytte hele stillehavsflåten sin over mot Europa, de vil ikke trekke ut alle styrker av Sør-Korea, de vil fortsette å være tilstede i Sør-Amerika, Midt-Østen, Afrika osv. Joda, ved en verdenskrig så vil det være relevant, men det er uansett INNMARI store deler av det amerikanske forsvarsbudsjettet som er fullstendig irrelevant for et forsvar av den nordatlantiske sonen.
__________________
Litjtausa 06. Lille skatt 07 |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Leser
|
![]() Sv: Oppfordrer Russland til å angripe NATO-land som ikke betaler
Når jeg ser grafen så bare tenker jeg - stakkars Polen!
Ja, jeg også tror han blir valgt
__________________
"The further a society drifts from the truth, the more it will hate those that speak it." - George Orwell |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Make it count!
Medlem siden: Apr 2010
Innlegg: 6.930
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() Sv: Oppfordrer Russland til å angripe NATO-land som ikke betalerTakk for nyanseringer og korrigeringer, Polyanna og gajamor!
__________________
2006 og 2009 |
![]() |
![]() |
![]() |
|
|