Sv: Juletråden 2021
Jeg finner heller ingen julestemning, Millen. Jeg gleder meg hvert år til januar, og jula er ferdig. Jeg vet ikke hva jeg misliker heller. Kanskje forventningene om at jul er såååå koselig og nå koser vi oss dere. Noe krampaktig over det hele, liksom. Også er det presset jeg legger på meg selv om gavene, ønsker det skal være noe mottaker virkelig vil like.
Men hvert år blir det jul likevel, og vi har jo noen fine fridager. Vi spiser god mat, kaker, godteri, ser julefilmer, og julaften pleier å være veldig koselig. Selv voksne barn har en frydefull stemning i seg. Så jeg tror jeg like julen best fra lillejulaften og utover.
Og sånn oppsummeringsmessig herfra: nailet alle julegavene i går, noe baking er gjort, Polarekspressen er sett med ungene og juletreet kommer opp i dag.
|