Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Enkel, men god søndagslunsj

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 22-08-21, 11:34   #7
Pelen
Bør lage seg en tittel selv
 
Pelen sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 22.156
Blogginnlegg: 293
Pelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Enkel, men god søndagslunch

Opprinnelig lagt inn av Pøblis, her.

Har du oppskrift? Har en potte koriander og det kresne barnet har akkurat flyttet hjemmefra, så nå er vi klare for nye astronomiske eventyr.

Sånn ca dette, korrigerer ev i løpet av formiddagen:
Smør eller lignende
Hvitløk og Gul løk (ca 2 stk), kan være i større biter, gulnes i panne/kjele
Kyllingbuljong, trenger ikke mye vann til
Pepper
Ha i spinat. En pose spinat per krukke koriander (vi bruker ofte å kjøpe bunter av koriander når vi gjør denne retten og tar ca en pose spinat til en bunt. Em bunt er nok større enn en krukke, men vi bruker det vi har, det pleier å bli bra uansett).
Når det er varmet,ha i koriander uten for mye store stilker, små går bra, spar ev litt til dekorasjon
Kjør alt i blender eller bruk stavmikser. Ha ev i litt melk om det blir for tykt/vanskelig å få å gå rundt.
Hell tilbake i kjelen og ha i hel eller til passe konsistens (fløte går selvsagt også bra).

Serveres gjerne med sprøstekt serrano i mindre biter og en klatt rømme. Et halvt kokt egg passer også og er man ekstra sulten så er brød godt til.

Oppskrift fra min meksikanske venninne.

Salt kan selvsagt også brukes, men vi unngår gjerne salt.


Sist redigert av Pelen : 22-08-21 kl 14:43.
Pelen er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:43.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no