Sv: Grønnsakstråd 2021
Hypper man potetene mange ganger? Fortsatt nå?
Vi hyppet da de hadde vokst også vokste de mer så vi gjorde det igjen men så vokste de enda mer så vi tenkte det burde gjøres igjen, men da trengte vi en tredje pallekarm så det kjøpte jeg inn men så regnet det så jeg utsatte og glemte og så gikk det ei uke til da, så nå er de jo helt svære, og blomstrer snart
Skal vi dytte dem inn og sette på en karm til og mer jord før vi drar på ferie?
Det ene er trolig solist sier luftslottet og det er en tidlig sort som Google sier jeg kanskje kan høste etter 8 uker og det er over helga så da er det vel ikke vits i å hyppe de.
Det andre er mandel som er en sen sort så den skal vel stå lenger, men lurer på å forsiktig grave opp en av solistene før vi drar på ferie for å se? Om de er bittesmå /ingenting så lar vi resten stå i alle fall 3-4 uker til vi kommer hjem?
Det er nemlig 7,5 uker siden vi satte potetene og tidlige poteter høstes etter 8 uker? Jeg trodde de skulle høstes til høsten. Så dette overrasket meg
__________________
Storebror, aug -08 og Mellomsøster feb -11 og lillesøster des -15
|