Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Spikerhjørnet

Dagens besteforeldre - egotrippere?

Spikerhjørnet Speaker's corner. Forum for lengre debattinnlegg og meninger, politikk mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 29-07-19, 15:03   #11
Pappalille
Tøff
 
Pappalille sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2008
Innlegg: 5.081
Blogginnlegg: 57
Pappalille har mye å være stolt avPappalille har mye å være stolt avPappalille har mye å være stolt avPappalille har mye å være stolt avPappalille har mye å være stolt avPappalille har mye å være stolt avPappalille har mye å være stolt avPappalille har mye å være stolt avPappalille har mye å være stolt avPappalille har mye å være stolt avPappalille har mye å være stolt av
Standard

Sv: Dagens besteforeldre - egotrippere?

Opprinnelig lagt inn av Pøblis, her.

Auda.

-------------generell betraktning----------------------

Jeg skjønner selvsagt at det er veldig trist når relasjonene mellom generasjoner ikke er OK. Jeg postet ikke denne kronikken fordi jeg ikke skjønner at slik er trist og et tap for både den ene og den- jeg postet den fordi jeg reagerte på formen. Jeg mener man kan ønske, men ikke kreve.
jeg tenker også at besteforeldre også må få være med på å bestemme hva de har tid til og når de har tid. Samtidig spør jeg jo alltid foreldrene om det passer hvis jeg skal invitere ungene på noe.

Og jeg er hjertens enig med deg, og liker heller ikke generaliseringen i kronikken, det virker bare som sutring.

__________________
This isn't life in the fast lane, it's life in the oncoming traffic.

Terry Pratchett
Pappalille er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:53.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no