Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Lær meg om rødbeter!

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-09-18, 19:31   #3
Myria
Eppur si muove.
 
Myria sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2012
Innlegg: 15.921
Myria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt av
Standard

Sv: Lær meg om rødbeter!

Jeg elsker rødbeter. Jeg pleier ofte å bare dele i biter og ovnsbake med olje, balsamicoeddik, hvitløk, salt og pepper. Det serveres som tilbehør til hva som helst. Nydelig.

Jamie Olivers vintersalat er også god. Rødbeter, gulrøtter og rødløk deles i biter og blandes med olje, salt og pepper. Ha i en ildfast form og stek ved 190 grader i 30 minutter. Skjær loff i terninger og bland med litt olje. Legg på toppen av grønnsakene og stek 15 minutter til. Når den er ferdig drysser du over smuldret fetaost og ruccola (gjerne blandet med litt vinaigrette). Jeg serverer gjerne kylling til denne om jeg ikke vil spise den som den er.

Rødbetekeftedes:
200 g kokte rødbeter, grovrevne
2 finsnittede vårløk
50 g revet parmesan
50 g smuldret fetaost
1 vispet egg
1 ss finhakket persille
1 ss finhakket mynte
85 g loffsmuler
85 g hvetemel
salt/pepper

Bland rødbeter med vårløk, oster, egg og urter. Smak til med salt og pepper. Tilsett loffsmuler. Dekk til og sett kaldt 1 time. Form til baller (golfballstørrelse). Bland hvetemel med salt og pepper og vend bollene i melblandingen. Stek i panne et par minutter, til de er gylne på alle sider. Disse serveres i f.eks. pitabrød og/eller med couscoussalat og tzatziki.

__________________
It is only with the heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye.
2008 - 2011 - 2013
Myria er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 06:31.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no