Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Monarkiet for fall? Farmen gruser Kates kjoler

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

Se resultatene: Faller monarkiet før Ingrid Alexandra blir dronning?
Ja 19 26,39%
Nei 53 73,61%
Deltakere: 72. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 05-02-18, 09:01   #27
My
Semiaktiv
 
My sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 31.276
My har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Monarkiet for fall? Farmen gruser Kates kjoler

Opprinnelig lagt inn av Polyanna, her.

For meg klaffer det så fint at det partiet jeg stemmer har et verdigrunnlag som veldig ofte styrer dem slik at de lander på det samme som meg: Mot monarki, mot statskirke, for miljø og bærekraft, for arbeidsplasser og entreptrenørskap, osv. Men ikke alltid, da, selvsagt.

Ja, det gjør jo gjerne det, men neppe for alle. Og forhåpentlig vis stemmer ikke alle ut fra enkeltsaker, og definitivt ikke denne. Så jeg ville ikke sett på innvalgte stortingsrepresentanter som noe mål for hva folk synes om monarkiet, og satt min lit til folks valg av representanter som metode for å eventuelt få det avskaffet. Men som MJK tror jeg også det vil gå naturlig den vegen, og at en folkeavstemming vil tvinge seg fram (enten etter ønske fra kongehuset selv, eller Stortinget), etter hvert som generasjonen av De Som Opplevde Krigen nå forsvinner. Det er jo tross alt et temmelig gammeldags system, selv om det fungerer greit foreløpig.

__________________
µ 05 07 07
My er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:52.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no