Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Informasjon

På tide med HTTPS?

Informasjon Forumrelaterte spørsmål og tilbakemeldinger.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-03-17, 16:21   #2
HP
Administrator
 
HP sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Bergen
Innlegg: 14.010
Blogginnlegg: 6
HP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: På tide med HTTPS?

Jeg har planer om HTTPS, men det er litt mer komplisert enn å legge inn sertifikat på serveren. Siden mange innlegg inneholder bilder fra eksterne nettsider så må det i tillegg legges inn en proxy eller en konvertering av [img]-tagger til [url]-tagger der eksternt bilde ikke har https for å unngå advarlser om usikkert innhold.

Inntil videre er FP akkurat like (u)sikker som vi alltid har vært. Det som er endret er at nettleseren varsler når pålogging ikke er via https (kommer snart i Chrome også).

HP er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:54.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no