Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Drikkes det alkohol på julaften?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Se resultatene: Drikkes det alkohol på julaften?
Nei 51 22,47%
Ja, de fleste tar seg et glass eller to 123 54,19%
Ja, men jeg og/eller min bedre halvdel gjør det ikke 38 16,74%
Annet (spesifiser gjerne) 10 4,41%
Julebrus, juleøl, julemust og brokkoli 5 2,20%
Deltakere: 227. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 24-12-16, 13:23   #11
007
© All rights reserved
 
007 sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Vest
Innlegg: 20.450
Blogginnlegg: 57
007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Drikkes det alkohol på julaften?

Opprinnelig lagt inn av Filifjonka, her.


Jeg har selv vokst opp med alkoholMISBRUK i jula, og føler meg svært sikker på at vårt eget evt. konsum på julaften med barn tilstede er svært innafor. Blir faktisk litt provosert over de som er hellig overbevist om at det er så traumatisk for barn å foreldrene drikke et glass vin, uansett hvordan det foregår liksom. Jeg føler meg veldig trygg på å vite forskjellen der.

Hjertens enig! Jeg synes det er viktig å rette fokus mot alkoholkonsum i høytider, men slik det har blitt nå er alt annet enn totalavholds nesten fyfy. Jeg vil at mine barn skal se at alkoholbruk er noe annet enn misbruk.

Jeg jobber med unge mennesker, og mange av dem gruer seg til jul. Og det er ikke fordi foreldrene drikker alkohol, men fordi det er mye uvennskap i familien og delte familier som ikke samarbeider.


Sist redigert av 007 : 24-12-16 kl 13:34.
007 er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:44.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no