Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Skilpaddas flisespikkeri

Skrivefeil i brev fra skolen

Skilpaddas flisespikkeri Ingen flis for liten - her er det fritt frem for alle pedanter!

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 18-10-16, 21:23   #11
rine
Halloen!
 
rine sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2008
Innlegg: 20.392
rine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Skrivefeil i brev fra skolen

Opprinnelig lagt inn av Tallulah, her.

Jeg er nok truandes til å sende en vennlig Mail til rektor, om dette er et brev som har gått ut til alle. Med en litt humoristisk tone. Små skrivefeil i mailer og andre ting sier jeg ikke fra om.

Jeg også. Ikke en illsint en, men jeg ville forklart at jeg synes en skole har et spesielt ansvar for å vise at rettskriving og tydelig kommunikasjon er viktig. I mitt hode er det noe hakkende galt et sted når lærere sender ut brev med skrivefeil. En enkelt slurvefeil kan selvsagt alle gjøre, men flust av feil? Det er pinlig og unødvendig, og ikke noe jeg ville vært bekjent av om jeg var rektor.

Hvis brevet var fra SFO, ville jeg kanskje hatt lavere forventninger.

At man ikke kan forskjell på og/å og f.eks. har orddelingsfeil handler veldig sjelden om dysleksi, altså. Selv om jeg ser mange voksne mennesker i kommentarfeltene som har typiske "jeg har ikke peiling på rettskrivingsfeil" som hardnakket hevder at det handler om nettopp det når de får litt pes for språket sitt.

rine er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:59.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no