Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kultur og underholdning > Tinetoffs litteraturforum

[Roman] Tips til god dystopi?

Tinetoffs litteraturforum Litteraturdiskusjoner, bokanbefalinger, lesesirkel mm

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 10-04-15, 10:47   #1
Toffskij
kamerat
 
Toffskij sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 29.203
Blogginnlegg: 694
Toffskij har et rykte de fleste bare kan drømme omToffskij har et rykte de fleste bare kan drømme omToffskij har et rykte de fleste bare kan drømme omToffskij har et rykte de fleste bare kan drømme omToffskij har et rykte de fleste bare kan drømme omToffskij har et rykte de fleste bare kan drømme omToffskij har et rykte de fleste bare kan drømme omToffskij har et rykte de fleste bare kan drømme omToffskij har et rykte de fleste bare kan drømme omToffskij har et rykte de fleste bare kan drømme omToffskij har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: [Roma] Tips til god dystopi?

Jeg synes Jack Womacks Random Acts of Senseless Violence er veldig bra og veldig realistisk-skremmende.

__________________
Prima (0503) et Secunda (0505)

“Do you find it easy to get drunk on words?"
"So easy that, to tell you the truth, I am seldom perfectly sober.”
(Dorothy L. Sayers, Gaudy Night)
Toffskij er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 26-05-15, 09:28   #2
banana
Har ingen tittel
 
banana sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2007
Innlegg: 7.147
banana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de fleste
Standard

Sv: [Roma] Tips til god dystopi?

Opprinnelig lagt inn av Toffskij, her.

Jeg synes Jack Womacks Random Acts of Senseless Violence er veldig bra og veldig realistisk-skremmende.

Denne var tøff, ja. Det er ikke ofte jeg ligger våken av en bok, men mens jeg leste denne hadde jeg faktisk en kveld der jeg ikke fikk tankene på hendelsene i boka ut av hodet og slet med å sovne. Takk for godt tips!

Etter den har jeg lest Enheten av Ninni Holmqvist. Den gjorde også inntrykk. Kanskje pga. den stille måten den beskriver et utrolig kynisk samfunn på.

Nå begynner jeg på 104:roman av Cristopher F. B. Grøndahl, og deretter blir det London 2084 og Høsten som er anbefalt i denne tråden, tror jeg.


Sist redigert av banana : 26-05-15 kl 10:29.
banana er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:47.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no