Sv: Droppe 17. mai?
Opprinnelig lagt inn av Inagh, her.
Vi har ikke feiret tradisjonell 17.mai på mange år, da vi har hatt, og fremdeles har, barn som overhodet ikke er kompatible med store folkemengder, ståk og støy.
Jeg forstår veldig godt at man i slike tilfeller lager andre hyggelige tradisjoner.
Men om det ikke er slike tilfeller føler jeg at man selv er ansvarlig for hva man gjør det til. Det er klart at barna ikke liker 17.mai dersom foreldrene lar det skinne gjennom at de hater dagen. Jeg mener man skal forsøke å skape hyggelige tradisjoner rundt slike dager så lenge barna har forutsetninger for å hygge seg med det. Hvis man har barn som normalt sett ikke har større problemer med mye folk etc, er det fullt mulig å lage en hyggelig dag om man bare vil.
Om jeg bare hadde store barn kunne jeg diskutert med dem og gjort et annet valg, men da skulle barna vært så store at de hadde gode minner fra tidligere 17. mai-er og var klar over hva de valgte bort.
|