Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Realitetsorientering: Er det OK å vise dette i spisefri?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 18-11-14, 11:59   #11
Tallulah
Glamorøs
 
Tallulah sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 60.522
Blogginnlegg: 641
Tallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Realitetsorientering: Er det OK å vise dette i spisefri?

Opprinnelig lagt inn av Polyanna, her.

Går ikke akkurat det med å vise brystvorter inn i en diskusjon der man angriper den voldsomme dobbeltmoralen i at det er "lov" å vise omtrent hva det skal være av kropp (som i anaconda, men akkurat brystvortene, nei DER går grensen! (Som alle ammebildene FB har sensurert viser). Jeg vet ikke om det er hennes agenda, altså, men det er i hvert fall en ganske legitim diskusjon.

Jo, det er en debatt på det, særlig fordi det reageres mer når svarte kvinner gjør det, framfor hvite. Når Riannah gjør det er det slutty, når Scout Willis gjør det, er det kul protest. Når en blankoljet svart kvinne gjør det er det ikke godtatt, når en hvit hipster gjør det er det ok.

Jeg tenkte mer generelt på alle som stiller opp lettkledd hist og pist og mener de har valgt det helt selv, det er empowering etc. etc.

Jeg har faktisk tenkt endel på kritikken av kvinner som stiller opp lettkledd i det siste, og har gått i meg selv, og funnet ut at jeg syns det er mindre problematisk (altså ikke uproblematisk) med måten Nicky Minaj og Miley Cyrus gjør det, fordi de faktisk tar kontroll over egen seksualitet, de fremstiller ikke seg selv som underdanige, og de fremstiller ikke alltid sex som noe sexy. Uansett, jeg syns det er problematisk å vise de to videoene helt uten å kontekstualisere det, fordi noen kan finne dem ubehagelige.

Men jeg syns det er veldig mye mer problematisk med mannlige artister som bruker kvinnekropp som accessoirer, og som har ekstremt tvilsomme tekster om hvordan man skal behandle kvinner. Dette er videoer og låter veldig få reagerer på innholdet i. Jeg husker jo bare her, at mange mammaer syns det var helt kult at døtrene deres hørte på Ølbriller, for eksempel. Plumbo har blitt husvarme, til tross for daterapetekster.

Det har kommet en utrolig creepy stalkerkultur i det siste, som er virkelig skremmende. Se blant annet på Robin Thicke; som har skrevet et helt album om ekskona, hvor han offentliggjør hennes private SMSer og telefonbeskjeder til ham i en grufull video.

Eminem synger til stadighet om hvordan han ønsker å voldta og drepe kvinner, blant annet så synger han om hvordan han ønsker å kvele sin daværende kone (hun forsøkte å begå selvmord i etterkant), og man har menn som promoterer vold mot kvinner som en måte å få dem til å date seg.

__________________


Sist redigert av Tallulah : 18-11-14 kl 12:15.
Tallulah er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 23:12.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no