Sv: Mammakveld (er jeg urimelig)
Uansett hvordan man velger å kalle inn til foreldretreff, kan det åpenbart ende med at noen sitter igjen frådende av sinne. Jeg synes det er nedslående å lese om at folk fnyser og blir sure når andre foreldre i barnas klasse åpner hjemmet sitt og inviterer til treff for å bli bedre kjent. "Tenk å invitere meg sammen med bare damer - hvilken middelaldersk frekkhet!" Sært og firkanta, synes jeg. Det er ikke vanskelig å forstå at folk ikke har plass til 25 foreldrepar hjemme hos seg, og mor/far er én måte å begrense det på.
Å invitere "én forelder, valgfritt hvem", som det foreslås her, synes jeg blir kunstig - bare én av dere får komme, er ikke det en litt pussig invitasjon?
(Når det er sagt, har jeg selv forsøkt å gå omgjort Facebooks "Mammagruppe for 1 a" til "Foreldregruppe for 1 a" - uten hell. Her er det snakk om informasjon som absolutt bør nå ut til alle, så det synes jeg er pussig. At det er treff i privat regi for hhv mødre og fedre, synes jeg blir en annen sak. Kanskje ikke optimalt, men helt fair av praktiske hensyn.)
__________________
Høstbarn 06 og 08 I’m not scared.
I’m out of here.
|