Sv: Hva er ditt forhold til vin?
Jeg er glad i vin, men er lite flink til å huske typer og lite opptatt av det. Jeg har vokst opp med en far som er veldig interessert, og villig til å bruke veldig mye penger på det, så jeg har definitivt drukket veldig mye veldig bra vin. Og av og til kan også jeg kjenne at noe hever seg over annet. Men stort sett er det bortkastet å gi meg veldig dyr vin. Jeg kan nok til å at jeg kan differensiere mellom typer vin til typer mat, men holder meg til den billigere delen av polets repertoar og er helt fornøyd der
Og som sagt, det er ikke fordi jeg ikke har smakt annet, det har jeg. Men jeg tror jeg mangler ett eller annet i luktesans eller smaksorganer. Det betyr simpelthen ikke så mye for meg.
På en restaurant som tilbyr vinmeny til maten vil jeg gjerne ta det, eller i hvert fall ta kelnerens anbefaling (med mindre Toffskij er der og kan ta det valget for meg).
|