Sv: Hva er ditt forhold til vin?
Jeg liker vin, men kan for lite om det. Også er jeg alltid litt redd for vin, fordi jeg noen ganger har endt opp med dundrende hodepine etter bare noen slurker.
På restauranter hvor det blir servert en tilpasset vinmeny drikker jeg alt, men syns ofte det blir for mye alkohol (jeg blir så lett full). Jeg har et par rødviner jeg liker, en champagne jeg elsker, en rose jeg elsker og noen proseccoer jeg liker. Hvitvin syns jeg det er lett å like, men vanskelig å elske.
Øl er jeg glad i, og vet hvilke typer jeg liker. Jeg er ikke så glad i lyse, parfymerte typer, og heller ikke de kjempetunge. Men tilpasset mat blir det jo noe av det samme som ulike typer vi, og gir en helt annen drikkeopplevelse enn å bare drikke, liksom.
Ellers syns jeg det er teit at det er faux pas å ikke like vin spesielt godt, men helt akseptabelt å ikke like øl.
__________________
|