Sv: Legger dere føringer for hva slags bøker barna deres får lese?
Opprinnelig lagt inn av Toffskij, her.
Jeg prater ustoppelig om bøker, det skal jeg ha. Og renner over av anbefalinger.
Samme her. Noen av anbefalingene slår til og med til.
Som nevnt i en annen tråd er det forholdsvis sjelden Poden finner frem til bøker på egen hånd, men jeg "godkjenner" ikke bøker for ham, og har sånn sett ikke noe "behov" for å vite hva han leser - jeg bare synes det er morsomt å vite hva han leser og å snakke med ham om bøker, enten jeg har lest dem selv eller ikke.
Opprinnelig lagt inn av Toffskij, her.
Jeg hadde sikkert ikke nektet ungene å prøve seg på Fifty Shades, jeg regner med at de ville kastet den fra seg i vemmelse etter svært få sider, siden sex er Ekkelt™.
Jeg ville heller ikke nektet ham å lese den, men ville nok påpekt at den neppe kom til å være noe for ham, fordi den er skrevet for voksne og i stor grad handler om sex. (Prøver han seg på Twilight, kan det derimot hende han får en lekse. Men jeg kommer ikke til å nekte ham å lese den, såklart, bare snakke med ham om ting jeg synes er problematisk ved den.)
__________________
Skilpadda (mars 1970) og Datteren (des. 2002)
Men are from Earth. Women are from Earth. Deal with it.
|