Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Autofil

Elbil og økonomi

Autofil Bilsnakk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 28-02-14, 22:42   #17
mrc
Bør lage seg en tittel selv
 
mrc sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Hvor: Foran pc-en
Innlegg: 5.480
mrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt likt
Standard

Sv: Elbil og økonomi

Opprinnelig lagt inn av Syrin, her.

Vi har Leaf. Eg meinte at ein kan skifte ut celler i batteriet, altså ikkje heile batteriet. Det er langt billigare? Men mulig eg har misforstått.

Uansett; vi kjem til å kjøre bilen til vrak antagelig. Kjører 9 mil omtrent kvar dag, dvs. over 40 mil i veka. Ikkje sett noko på batteriet enda (1,5 år gammal bil). Da antar eg at den vil vare i mange, mange år før eg er nede i halvfullt batteri. Likevel greier eg å komme meg til jobb, lade, og heim igjen. Ladar både heime og på arbeid.

Behagelig billig i driift. Lånekostnadene i månaden er ca. same utgift som å kjøre vanlig bil med bompenger til jobb.

Ja, man kan skifte ut celler. Man kan ha situasjoner der enkeltceller blir svært dårlige.

En litt merkelig greie for Leaf er jo at batterigarantien er langt bedre i USA enn i Norge.... (8 år/160 000 km vs. 5 år/100 000 km - og i starten var det vel ikke fult så god garanti engang i europa for Leaf, men riktignok vil her norsk lovgivning ha gitt omtrent tilsvarende rettigheter).

Uoriginale battericeller er langt rimeligere enn de originale. Men det er vel gjerne lite man vet om hvor gode de er og hvor godt de fungerer i miks-miljø.

__________________
"I've got nothing against God. It's his fan club I can't stand"
[J-2003 - G-2005 - J-2008]
mrc er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 16:40.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no