Sv: Restaurantanbefaling i Gdansk
Har også nettopp kommet hjem fra Gdansk. Bodde på et leilighetskompleks rett ved siden av hotell Gdansk.
www.tawerna.pl Veldig god mat, men de to som bestilte biff ble skuffet. Men vi 5 andre var strålende fornøyd. Litt mørke, tildels triste lokaler. Vi var veldig tidlig ute å spise denne dagen, så hadde omtrent restauranten for oss selv.
http://www.buddhalounge.pl i hovedgaten hadde god indisk/asiatisk mat. Fine koselige lokaler. Her trivdes vi godt.
http://www.restauracjapueblo.com.pl Siste kvelden var vi på en meksikansk restaurant som vi hadde fått anbefalt av en driver et reiseformidlingsselskap i Gdansk. Også god mat.
Jeg ser at vi burde prøvd restauranten på hotel Gdansk. Men vi kom ikke så langt.
Kan jo fortelle litt om shoppingsentre vi besøkte:
www.fashionhouse.pl stort outletsenter. Her ble vi litt skuffet. Det var ikke så gode tilbud som vi var forespeilet, fant faktisk en del merkevarer billigere på kjøpesenteret vi var dagen før.
http://galeriabaltycka.pl/ stort kjøpesenter med 200 butikker. Her har de det meste.
Ellers var det veldig koselig å gå i gatene og finne små butikker med variert utvalg. Jeg elsker å rusle rundt i gatene og se på bygninger, folk og ikke minst drømme tilbake hvordan det kan ha vært i gamle dager 
|