Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Gremlis reise- og fremmedspråkforum

Kjøre fra New York til Orlando. Tips ønskes!

Gremlis reise- og fremmedspråkforum Forum for diskusjon av reiser, reisemål, og fremmedspråk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-06-13, 13:00   #8
Njulaif
Endelig mamma
 
Njulaif sin avatar
 
Medlem siden: May 2012
Hvor: Oslo
Innlegg: 2.828
Njulaif er virkelig godt liktNjulaif er virkelig godt liktNjulaif er virkelig godt liktNjulaif er virkelig godt liktNjulaif er virkelig godt liktNjulaif er virkelig godt liktNjulaif er virkelig godt liktNjulaif er virkelig godt liktNjulaif er virkelig godt likt
Standard

Sv: Kjøre fra New York til Orlando. Tips ønskes!

Det blir en liten detour sånn helt i begynnelsen, men jeg vil altså si at det ABSOLUTT er verdt det å "stikke innom" en av Amish-byene i Pennsylvania. Vi var dypt fascinert av alle Amishene som kjørte rundt i hestevognene sine, og ikke minst det faktum at de hadde feks. drive-in minibanker med hestebæsj i. Fascinerende å se kontrastene mellom Amishene som lever side om side med "moderne" amerikanere, i tillegg til at de stedene vi besøkte var utrolig koselige byer. Og hvis man er håndarbeidsinteressert, da spesifikt quilting, så finnes det vannvittig mange butikker hvor man får kjøpt både utstyr til å quilte selv og ferdige helt fantastiske tepper.

Det er i alle fall definitivt noe ganske annerledes, og en opplevelse jeg i alle fall ikke kommer til å glemme med det første.

Vi dro først til Strasburg i Pennsylvania. Det tar ca 2,5-3 timer å kjøre til Strasburg fra New York, og vi hadde så vidt krysset grensen da den første buggyen kom kjørende mot oss. En liten halvtime til og så er man i Lancaster, som er "Amish-hovedstaden".
Og så må jeg innrømme at vi er såpass barnslige at vi syntes det var utrolig morsomt å besøke byer med navn som Bird-in-hand og Intercourse.

Og med tanke på at amerikanerne tar bilder av (og sågar stjeler med seg) veiskilt med elger på: Man kan altså få tatt bilder av veiskilt med buggyer på.

__________________
Njulaif er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:14.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no