Sv: Biltema er lagd for menn
Opprinnelig lagt inn av Madicken, her.
Jeg kjenner meg heller igjen igjen i hovedinnleggets "problemstilling" (jeg synes det er veldig greit å ha esker og hauger med muttere og skruer tilgjengelig, og kjøper helst i kvanta), men klarer ikke å automatisk synes at utsagnet til HI blir "begrensende, alvorlig, og enda mindre morsomt", for å sitere deg. Jeg synes man kan tillate seg å fleipe med menn og kvinner som grupper, i hvert fall så lenge det kun er snakk om skruer og muttere. Jeg liker ikke å bli satt i begrensende, alvorlige og mindre morsomme båser, men dette synes jeg heller mot den ufarlige båssettingen, og jeg tillater meg derfor å flire litt (selv om HIs innlegg muligens kunne hatt litt mer snev av glimt i øyet og selvironi for å være helt ufarlig).
Men her er jo det som jeg mener er problemet med fordommer mot kvinner, at dersom man reagerer, så nøyer ikke de som ikke blir sure seg med å la være å bli sure, man retter faktisk mer kritikk mot de som reagerer enn den som kom med utsagnet.
For som flere har sagt her også, problemet er ikke bare det at kvinner blir tenkt på som mer ensartet enn hva vi er, det er også sånn at man i større grad legger seg opp i hva man synes andre skal reagere og hvordan de skal reagere.
Som om man skal finne en "kvinnekonsensus".
__________________
It takes a great deal of effort to sustain a conservative, trustworthy persona.
|